• Start
  • Wiadomości
  • Interesują cię problemy społeczne? Przyjdź na kurs i zostań trenerem antydyskryminacyjnym

Zostań trenerem antydyskryminacyjnym. Trwa nabór

Zajmujesz się działaniami antydyskryminacyjnymi? Pracujesz z grupami mniejszościowymi? To coś dla Ciebie! Trwają zapisy na półroczny kurs dla trenerów i trenerek antydyskryminacyjnych w Gdańsku. Na chętnych czeka 40 miejsc.
11.07.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Dokument pt. Model na rzecz równego traktowania został przyjęty w Gdańsku w 2018 roku
Dokument pt. Model na rzecz równego traktowania został przyjęty w Gdańsku w 2018 roku
Dominik Paszliński/gdansk.pl

 

Fundacja Edukacyjna ODiTK organizuje kurs w Szkole Edukatorów i Edukatorek Antydyskryminacyjnych. To oferta dla wszystkich, którzy zainteresowani są rozwijaniem kompetencji w obszarze prowadzenia szkoleń i warsztatów antydyskryminacyjnych. Zajęcia ruszają 16 lipca br. i potrwają do końca grudnia 2019.

Projekt jest częściowo finansowany przez Miasto Gdańsk. A sam program przygotowano w oparciu o standardy opracowane przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej (TEA), które pochodzą z opracowania „Edukacja antydyskryminacyjna i jej standardy jakościowe”.

- Obecna edycja szkoły jest adresowana do osób, które prowadzą lub będą prowadziły warsztaty i szkolenia antydyskryminacyjne dla mieszkanek i mieszkańców Gdańska oraz firm, instytucji, organizacji pozarządowych działających na terenie Gdańska – mówi Zofia Lisiecka, prezeska Fundacji Edukacyjnej ODiTK. – Głównym celem projektu jest przygotowanie ludzi do pracy w tym obszarze. Zakładamy, że pierwsze zgłoszą się osoby mocno osadzone w tej tematyce.

Sam kurs programu składa się z kilku modułów, jak uzupełniający kurs trenerski, trening interpersonalny, antydyskryminacyjny, warsztaty z regulacji prawnych oraz trening z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji ze względu na płeć, pochodzenie i niepełnosprawność.

Projekt polegać będzie na przygotowaniu grupy minimum 40 osób do prowadzenia edukacji równościowej, przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji, zgodnie ze standardami dla trenerów i trenerek antydyskryminacyjnych.  

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie mailowo (scan) na adres: fundacjaedukacyjna@oditk.pl.

Dokument trzeba złożyć bezpośrednio w Fundacji lub przesłać pocztą tradycyjną na adres Fundacja Edukacyjna ODITK, ul. Heweliusza 11, 80-890 Gdańsk.

Szkoła pozwala na ukończenie:

– 16 godzin Treningu Antydyskryminacyjnego;
– 40 godzin Treningu Interpersonalnego;
– 8 godzin szkolenia prawnego;
– 8 godzin warsztatów z zakresu dyskryminacji ze względu na niepełnosprawność;
– 8 godzin warsztatów z zakresu dyskryminacji ze względu na pochodzenie;
– 16 godzin warsztatów z zakresu dyskryminacji ze względu na płeć i orientację;
– do 80 godzin uzupełniającego kursu trenerskiego (5 modułów po 16 h – istnieje możliwość wybrania od 1 do 5 modułów).

Warto dodać, że Gdańsk jako pierwsze miasto w Polsce wprowadziło prawo służące osobom wykluczonym i dyskryminowanym, czego dowodem są przyjęte przez Radę Miasta Gdańska – Model Integracji Migrantów w 2016 roku i dwa lata później Model na rzecz równego traktowania.

Ponadto miasto szkoli swoich pracowników przeprowadzając dla szkolenia równościowe i antydyskryminacyjne z elementami warsztatów od 2018 roku. Dotychczas przeszkolono prawie 400 urzędników. Wprowadzono je postanowieniem z Kolegium Prezydenta Miasta Gdańska wiosną 2018 roku.


CZYTAJ:

Model na Rzecz Równego Traktowania. Wiceprezydent Kowalczuk mówi o faktach i mitach dotyczących dokumentu

Model na rzecz Równego Traktowania może być w Gdańsku wdrażany

 

TV

Czwarty mikrolas już rośnie - zobacz, jak powstawał na Oruni Górnej