Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zobacz trzy wideoczaty już dziś: o Modelu Równości, Zjeździe Gdańszczan i Nocy Świętojańskiej

Aż trzy programy o sprawach ważnych dla gdańszczan mamy do zaproponowania czytelnikom portalu Gdańsk.pl na czwartek, 21 czerwca. Najpierw porozmawiamy o temacie, który bulwersuje tradycjonalistyczną część opinii publicznej: o gdańskim Modelu na Rzecz Równego Traktowania. Rzeczywiście chodzi tutaj o promocję zachowań szkodliwych społecznie, czy o coś zupełnie innego? Druga odsłona programu dotyczyć będzie zbliżającego się V Światowego Zjazdu Gdańszczan. Trzecia - gdańskiej zabawy w Noc Świętojańską, która już w sobotę.

Zobacz trzy wideoczaty już dziś: o Modelu Równości, Zjeździe Gdańszczan i Nocy Świętojańskiej
A
A
data publikacji: 20 czerwca 2018 r.
W czwartek, 21 czerwca, do obejrzenia na portalu Gdańsk.pl będą aż trzy wideoczaty - wszystkie na tematy ważne dla gdańszczan
W czwartek, 21 czerwca, do obejrzenia na portalu Gdańsk.pl będą aż trzy wideoczaty - wszystkie na tematy ważne dla gdańszczan
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Gdański Model na Rzecz Równego Traktowania - rozmowa w studio, na portalu Gdańsk.pl: w czwartek, 21 czerwca, o godz. 12.00. Planowany czas emisji - ok. 25 min.

Gdański Model na Rzecz Równego Traktowania to temat tym bardziej gorący, że w następny czwartek - 28 czerwca - projekt uchwały w tej sprawie stanie na sesji Rady Miasta Gdańska. Uczestnikami naszej rozmowy w programie “Wszystkie Strony Miasta” będą:

  • Zofia Lisiecka - członkini Gdańskiej Rady ds. Równego Traktowania, biorąca udział w pracach nad Modelem na Rzecz Równego Traktowania, liderka grupy przesłankowej "Niepełnosprawność" i grupy obszarowej "Edukacja"
  • Aleksandra Mosiołek - dyrektorka gdańskiego oddziału Centrum Praw Kobiet, jedna z ekspertek pracująca nad Modelem na Rzecz Równego Traktowania w grupie przesłankowej "płeć" i grupie obszarowej "Integracja społeczna i aktywność obywatelska"
  • Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej

V Światowy Zjazd Gdańszczan - rozmowa w studio, na portalu Gdańsk.pl: w czwartek, 21 czerwca, o godz. 12.30. Planowany czas emisji - ok. 30 min.

Tegoroczny - piąty już - Światowy Zjazd Gdańszczan zacznie się w piątek, 6 lipca i potrwa do niedzieli, 8 lipca. Czym jest ta doroczna impreza, która sprowadza do Gdańska jego dawnych mieszkańców z całego świata? Kogo należy się spodziewać w tym roku? Jakie zaplanowano atrakcje?

Gośćmi drugiej odsłony programu “Wszystkie Strony Miasta” będą:

  • Ewa Adamska - kierownik Referatu ds. Mecenatu Kultury w Biurze Prezydenta ds. Kultury/organizator programowy VŚZG
  • Anna Kądziela-Grubman - kuratorka cyklu Filmowy Gdańsk
  • Przemysław Czaja - kierownik Działu Marketingu Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej/ organizator Centrum kulturalno - informacyjnego na Zielonym Moście

Festiwal Kolorów Nocy Świętojańskiej - rozmowa w studio, na portalu Gdańsk.pl: w czwartek, 21 czerwca, o godz. 13.30. Planowany czas emisji - ok. 20 min.

Trzecia czwartkowa odsłona programu “Wszystkie Strony Miasta” zainteresuje przede wszystkim młodzież. Już od lat Nocy Świętojańskiej towarzyszy w Gdańsku popularna impreza, organizowana przez Scenę Muzyczną Gdańskiego Archipelagu Kultury na Placu Zebrań Ludowych. Jak będzie w tym roku, w sobotę, 23 czerwca? Opowie nam o tym:

  • Paulina Chełmińska, specjalistka ds. organizacji imprez i promocji,  Scena Muzyczna Gdańsk

Wszystkie trzy odsłony programu “Wszystkie Strony Miasta” poprowadzi red. Roman Daszczyński.

-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. RD (0)
www.gdansk.pl