PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zobacz to jeszcze raz: cztery dni FETY 2017 na filmie

Zobacz to jeszcze raz: cztery dni FETY 2017 na filmie
XXI Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA odbył się w Gdańsku w dniach 13-16 lipca 2017 r. Aż 60 nigdy nieprezentowanych podczas poprzednich edycji festiwalu spektakli z 10 krajów, w tym z Polski, Hiszpanii, Francji, Holandii, Czech i Niemiec opanowało Dolne Miasto. Tegoroczna edycja przyciągnęła około 38. tys. widzów z Polski i zagranicy!

Pato Gigante - ogromna dmuchana kaczka, którą uczestnicy tegorocznej FETY zwodowali na Motławie, to pomysł szalonego Włocha Leo Bassiego - klauna z dziada pradziada

Frekwencja trwającego cztery dni, od 13 do 16 lipca 2017 roku, XXI Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Plenerowych i Ulicznych FETA 2017 nie zawiodła. Około 38 tysięcy widzów z Polski i zagranicy pojawiło się w czasie festiwalu na Starym Przedmieściu i Dolnym Mieście w Gdańsku, obserwując występy przygotowane przez 21 teatrów z 10 krajów.

Kolejna FETA dopiero za rok, dlatego zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmu z tegorocznej odsłony, autorstwa Jakuba Waśniewskiego.Zobacz też: 

FETA 2017 zakończona. Co zapamiętamy z tegorocznej edycji?

Trzeci dzień FETY: wielka kaczka, biały klaun i filmy braci Lumière z XIX wieku

Drugi dzień FETY: oblegane nieme kino i wzruszające spektakle o uchodźcach

Widowiskowy początek festiwalu FETA. Zobacz jak było i zaplanuj kolejne dnioprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl