Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Znów zakwitną żonkile - kolejna edycja Pól Nadziei w ten weekend

W niedzielę 2 kwietnia 2017 r. już po raz szósty zakwitną na Pomorzu Pola Nadziei, a Trójmiasto opanują piękne żonkile. Na ulicach m.in. Gdańska pojawią się wolontariusze w żółtych koszulkach, którzy będą do specjalnych puszek zbierać datki dla podopiecznych pomorskich hospicjów. Ofiarodawcom wręczany będzie cięty kwiat żonkila - symbol nadziei na odrodzenie. Do akcji włączyły się gdańskie restauracje i firmy, które przygotowały mnóstwo atrakcji dla mieszkańców.

Znów zakwitną żonkile - kolejna edycja Pól Nadziei w ten weekend
A
A
data publikacji: 27 marca 2017 r.

Pola Nadziei w Gdańsku
Pola Nadziei w Gdańsku
Jerzy Pinkas / www.gdansk.pl

- Przygotowaliśmy szereg różnych atrakcji. Staramy się z jednej strony podziękować za to, co ludzie wokół dla nas robią, z drugiej - zebrać kolejne fundusze, by pomorskie hospicja mogły funkcjonować, a także, aby propagować idee hospicyjne i pomoc niesioną chorym - mówi koordynatorka projektu Pola Nadziei na Pomorzu, Aleksandra Kalita.

Po raz szósty pomorskie hospicja przeprowadzą wspólną zbiórkę na rzecz swoich podopiecznych w niedzielę 2 kwietnia 2017 r. Puck, Gdynia, Sopot i Gdańsk wspólnie pokażą solidarność z osobami u kresu życia - ulice tych miast zapełnią się wolontariuszami w charakterystycznych żółtych koszulkach, ze specjalnymi puszkami i naręczami żółtych kwiatów. W zamian za datek na rzecz podopiecznych hospicjów będą wręczać żonkile.

Jeśli chodzi o atrakcje, to ten dzień upłynie też przede wszystkim pod znakiem Wielkiej Sztafety w Szczytnym Celu, z udziałem rolkarzy, motocyklistów, biegaczy, kierowców i wszystkich chętnych. Sztafeta rozpocznie się w Pucku, a zakończy w Gdańsku paradą.

- Będzie żółto, będzie radośnie, będzie słonecznie! Zapraszamy do dołączenia się w każdej możliwej formie! Biegacze, rolkarze, motocykliści, osoby zmotoryzowane, mieszkańcy Pomorza wspólnie pokonają trasę wielkiej sztafety nadziei! - zapraszają organizatorzy.

Natomiast dzień wcześniej, w sobotę, w Gdańsku czekają atrakcje na rozgrzewkę dla mieszkańców. W godz. 9-13 odbędzie się akcja pod hasłem „Żonkilowa Sobota”, w ramach której każdy chętny będzie mógł wziąć udział w bezpłatnych konsultacjach lekarskich w Szpitalu Marynarki Wojennej (Gdańsk, ul. Polanki 117) i wziąć udział w badaniach bez skierowania. Zaplanowano konsultacje m.in. takich specjalistów jak: onkolog, okulista, laryngolog i urolog. Ponadto będzie można się spotkać z dietetykiem, dokonać pomiaru ciśnienia i poziomu cukru oraz określić swój wiek biologiczny.

Ponadto w Szpitalu odbędzie się kiermasz drobiazgów wykonanych przez pacjentów Oddziału Psychiatrycznego, koncert uczniów gdańskich szkół i zwiedzanie Zakładu Fizjoterapii z pokazowymi masażami (wejście o godz. 11, 12 i 13).

Program Pól Nadziei w Gdańsku, niedziela 2 kwietnia 2017 r.:

  • godz. 11.45-12.15 - przejazd rolkarzy do Gdańska-Brzeźna
  • godz. 12.15 - przywitanie uczestników sztafety w Gdańsku-Brzeźnie i uroczyste przekazanie „żonkila”, parking przy skrzyżowaniu al. Jana Pawła II i ul. Czarny Dwór - (godz. 09.30 start sztafety w Pucku, godz. 09.30-10.15 przejazd motocyklistów z Pucka do Gdyni, godz. 10.15 przywitanie uczestników sztafety w Gdyni, godz. 10.30-11.45 bieg do Sopotu, godz. 11.45 przywitanie uczestników sztafety w Sopocie)
  • godz. 12.20-13.25 - przejazd rolkarzy z Gdańska-Brzeźna do Gdańska Głównego, pas nadmorski - ul. Hallera - al. Zwycięstwa - Podwale Staromiejskie - Baszta Jacek
  • godz. 12.30-13 - przejazd samochodów i motocykli z Gdańska Brzeźna do Gdańska Głównego (al. Jana Pawła II - al. Rzeczpospolitej - al. Legionów - ul. Wyspiańskiego - ul. Miszewskiego - al. Grunwaldzka - al. Zwycięstwa - Błędnik - Wały Piastowskie - Łagiewniki - Stolarska - Igielnicka)
  • godz. 13 - przywitanie uczestników sztafety w Gdańsku - ul. Podwale Staromiejskie, przy Baszcie Jacek (formowanie szyku parady)

Równolegle w Gdańsku wydarzą się następujące atrakcje:

  • godz. 13-14 - uroczystość Wręczenia Nagród Honorowym Wolontariuszom i Filantropom w Sali Św. Jerzego
  • godz. 13.30-14.30 - Start: Żonkilowa parada - Gdańsk, Stare Miasto
  • godz. 14.30-14.40 - Wspólne zdjęcie
  • godz. 14.40-14.55 - „Żonkil Dance”Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora