PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Zmienione wirtualne oblicze Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni - nowe www instytucji
Zmienione wirtualne oblicze Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni - nowe www instytucji
Internauci mogą już korzystać z nowej strony internetowej Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni. Witryna ma całkowicie zmienioną szatę graficzną i dostosowaną do wymagań użytkowników nawigację. Jest również responsywna - można ją komfortowo przeglądać zarówno na komputerach i laptopach, jak i na urządzeniach mobilnych.
Strona główna nowej witryny Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni
Strona główna nowej witryny Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni
GZDiZ


- Na nowej stronie internetowej Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni (której adres pozostaje niezmienny - red.) stawiamy na łatwość w dostępie do informacji przydatnych mieszkańcom - zaznacza Magdalena Kiljan, rzecznik prasowa GZDiZ. - Znajdują się tu dane dotyczące naszej działalności oraz informacje, które umożliwiają załatwienie spraw urzędowych, leżących w kompetencjach Zarządu.

Te ostatnie odnaleźć można w zakładce „Załatw sprawę”, zawierającą podział tematyczny obszarów działań Zarządu. Znajdują się tam opisy procedur, dane kontaktowe, druki wniosków lub innych dokumentów.

Oprócz treściu urzędowych nowa witryna internetowa dokumentować będzie informacje o bieżących działaniach podejmowanych przez GZDiZ - np.: komunikaty o zmianach w organizacji ruchu, związanych z prowadzeniem robót drogowych bądź różnego rodzaju wydarzeniami okolicznościowymi czy awariami.

Nie zabraknie także aktualności na temat zadań realizowanych przez GZDiZ, mających wpływ na funkcjonowanie Miasta Gdańska i jego mieszkańców.

Miejska zieleń, czyli jeden z kluczowych obszarów działalności Zarządu, również zyskała całkowicie nową oprawę graficzną na stronie. Nowa strona internetowa posiada rozbudowane narzędzie dotyczące gdańskich parków, pomników, punktów widokowych czy iluminacji, które znajdują się w utrzymaniu GZDiZ. W zakładce „Zieleń” oprócz informacji o wspomnianych obiektach, zaznaczono także ich lokalizację na mapie miasta. Dzięki temu łatwiej będzie można wyszukać konkretny pomnik, bądź zaplanować ciekawą wycieczkę po miejskich parkach.

- Dzięki nowej stronie internetowej chcemy być bliżej gdańszczan. Poprzez nowy serwis internetowy GZDiZ mieszkańcy będą także mieli możliwość zgłaszania awarii lub innych problemów bezpośrednio do Gdańskiego Centrum Kontaktu w zakładce „Zgłoś problem” - dodaje Magdalena Kiljan i podkreśla, że uruchomienie nowej witryny nie kończy prac Zarządu nad stroną internetową: - Będzie ona na bieżąco uzupełniana, aktualizowana i rozbudowywana, by w jak największym stopniu odpowiadała oczekiwaniom mieszkańców Gdańska.


oprac. IBwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl