PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Wiaduktu Biskupia Górka. MAPA i HARMONOGRAM ZMIAN

Zmiany w organizacji ruchu w okolicy Wiaduktu Biskupia Górka. MAPA i HARMONOGRAM ZMIAN
Ze względu na budowę Wiaduktu Biskupia Górka planowane są zmiany w organizacji ruchu samochodowego i pieszego w okolicach inwestycji. Nowe zmiany wprowadzane będą systematycznie we wtorek (25 lutego), czwartek (27 lutego) i poniedziałek (2 marca).
Budowa Wiaduktu Biskupia Górka - widok z lotu ptaka
Budowa Wiaduktu Biskupia Górka - widok z lotu ptaka
fot. DRMG

 

Budowa wiaduktu Biskupia Górka w Gdańsku

Wiadukt w ciągu ulicy Trakt Św. Wojciecha stanowi główne połączenie centrum Gdańska z południowymi dzielnicami miasta oraz drogą krajową 91 prowadząca na południe kraju wraz z przebudową układu drogowego. Prace współfinansowane są przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Nowe zmiany w ruchu drogowym i pieszym 

We wtorek, 25 lutego:

Z uwagi na konieczność przeprowadzenia jednodniowych robót na skrzyżowaniu ul. Okopowej z ul. Toruńską planowane są zmiany w funkcjonowaniu ruchu w układzie 2+1. Przez cały dzień funkcjonować będzie organizacja ruchu 2+1 - jeden pas ruchu z Pruszcza Gdańskiego do Centrum i dwa pasy z Centrum w kierunku Pruszcza Gdańskiego.

Jednocześnie w obrębie skrzyżowania ul. Okopowa – Toruńska zostanie zamknięty skrajny pas w kierunku Pruszcza Gdańskiego. W obrębie skrzyżowania będzie obowiązywał układ po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Taka organizacja funkcjonować będzie przez cały dzień (25 lutego), co oznacza że nie będzie zmieniana w zależności od pory dnia.


ZOBACZ MAPY Z ZAZNACZONYMI KIERUNKAMI RUCHU I STREFĄ ROBÓT (kliknij w grafikę, aby powiększyć)

Biskupia Górka mapa 1 mala

 

Biskupia Górka mapa 2 mala

 

W czwartek, 27 lutego - zmiany w ruchu pieszym na ul. Rzeźnickiej

O godz. 7.00 rano zmieni się ruch pieszych na ul. Rzeźnickiej. Zmiana będzie polegać na zawężeniu ul. Rzeźnickiej oraz zamknięciu ruchu pieszego na odcinku pomiędzy Basztą Biała a budynkiem Urzędu Marszałkowskiego. Ruch pieszy będzie odbywał się drugą stroną ulicy. Dojścia do posesji będą utrzymane. Zmiany nie wpłyną na ruch pojazdów. Taka organizacja utrzyma się przez kilka najbliższych tygodni.

W poniedziałek, 2 lutego - zawężenie pasa ruchu przy stacji paliw

O godz. 6.00 rano do jednego pasa zostanie zawężony ok. 50 metrowy odcinek Traktu św. Wojciecha przy stacji paliw. Zmiana dotyczy jezdni w kierunku Centrum. Zawężenie jezdni do przekroju 1x1 wynika z konieczności przełączenia nieczynnego wodociągu. Taka organizacja ruchu utrzyma się przez około tydzień.


Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska przeprasza za utrudnienia i apeluje o ostrożną jazdę!


Więcej o budowie Wiaduktu Biskupia Górka

Otwarto pierwszą nitkę wiaduktu Biskupia Górka. Samochody już ruszyły w kierunku centrum

Realizacja budowy - dane techniczne z DRMG 

oprac. WG

 

Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze
Aneta NiezgodaUrząd Miejski w GdańskuDyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska
Aneta Niezgoda - najnowsze