Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zmiany w ruchu drogowym w mieście - na kilka tygodni

Ze względu na prowadzone budowy i remonty obiektów od poniedziałku i wtorku (4-5 lipca) wystąpią zmiany w ruchu drogowym w Gdańsku. Potrwają kilka tygodni. Przywrócona dla kierowców zostanie część ulicy Podwale Grodzkie.

Zmiany w ruchu drogowym w mieście - na kilka tygodni
A
A
data publikacji: 03 lipca 2016 r.


Od poniedziałku, 4 lipca, w związku z budową Centrum Sportu Młodzieżowego GOKF w Gdańsku przy Al. Grunwaldzkiej wystąpią utrudnienia w ruchu.

Na odcinku od ul. Abrahama do wysokości Państwowych Szkół Budownictwa, w kierunku do centrum Gdańska, nastąpi czasowe zajęcie prawego pasa drogowego Al. Grunwaldzkiej. Ruch odbywać się będzie pozostałymi dwoma pasami. Roboty potrwają cztery tygodnie, do 31 lipca 2016r.

GOKF

We wtorek, 5 lipca, o godz. 9:30 dla ruchu kołowego ponownie udostępniony zostanie fragment ul. Podwale Grodzkie od ul. Hucisko do ul. Bastion św. Elżbiety. Odcinek był zamknięty ze względu na prace przy przebudowie wiaduktu na Hucisku, a następnie realizację odcinka nowej ulicy Nowe Podwale Grodzkie, która połączy się z Podwalem Grodzkim oraz Wałami Jagiellońskimi.

- Prawdopodobnie w najbliższym tygodniu zostanie przywrócony także ruch samochodowy na pasie prawoskrętu z ulicy Wały Jagiellońskie w kierunku Targu Drzewnego. Obecnie trwają tam już ostatnie prace związane z podłączeniem do istniejącej infrastruktury nowego wodociągu - mówi Wojciech Bróż, dyrektor kontraktu w firmie Doraco, generalnego wykonawcy infrastruktury drogowej w ramach inwestycji Forum Gdańsk.

Jednocześnie zamknięty zostanie chodnik przy ul. Wały Jagiellońskie (część zachodnia od strony torów kolejowych) na odcinku od Podwala Grodzkiego do Bastionu św. Elżbiety. Jego przebudowa potrwa ok. 3-4 tygodnie. Piesi będą mogli przechodzić wzdłuż ul. Podwale Grodzkie do ul. Bastion św. Elżbiety i Wały Jagiellońskie lub bezpośrednio do ul. Hucisko, gdzie oddany do ruchu będzie chodnik północny.