PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zmiany w organizacji ruchu w związku z Jarmarkiem św. Dominika. Od poniedziałku

Zmiany w organizacji ruchu w związku z Jarmarkiem św. Dominika. Od poniedziałku
Od poniedziałku, 12 lipca 2021 r., w Śródmieściu Gdańska zaczną obowiązywać zmiany w organizacji ruchu w rejonie ulic Długie Ogrody, Łąkowej i Szafarnia, związane z Jarmarkiem św. Dominika. Będą obowiązywać do 24 sierpnia.
Rok temu, podczas 760 edycji Jarmarku św. Dominika
Tak było rok temu, podczas 760 edycji Jarmarku św. Dominika. Tegoroczna edycja rozpocznie się 24 lipca 2021 r. Zmiany w ruchu wprowadzane są nieco wcześniej
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Tegoroczna 761. edycja Jarmarku Św. Dominika potrwa od 24 lipca do 15 sierpnia. Jednak z wyprzedzeniem wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicach, na których odbywać się będzie Jarmark.

Od poniedziałku 12 lipca zaczną obowiązywać zmiany w rejonie ulic Długie Ogrody, Łąkowej i Szafarnia. Polegać one będą na:

  • ul. Szafarnia od wjazdu do parkingu podziemnego budynku Waterlane do skrzyżowania z ul. Długie Ogrody będzie zamknięta dla ruchu kołowego.
  • ul. Długie Ogrody na odcinku od skrzyżowania z ul. Długa Grobla do skrzyżowania z ul. Łąkową będzie drogą jednokierunkową w relacji do ul. Łąkowej. Ruch na odcinku ul. Długie Ogrody od skrzyżowania z ul. Łąkową do skrzyżowania z ul. Szopy będzie odbywał się dwukierunkowo jezdnią południową (obecnie prowadzącą w stronę Podwala Przedmiejskiego).
  • ulice Krowoderska i Św. Barbary będą drogami bez przejazdu (brak możliwości wjazdu z ww. ulic na ul. Długie Ogrody).
  • ul. Łąkowa, w relacji do ul. Podwale Przedmiejskie, na odcinku od skrzyżowania z ul. Długie Ogrody do Akademii Muzycznej będzie drogą jednokierunkową.

Zlokalizowanie stoisk jarmarkowych na tych ulicach wiąże się z likwidacją znajdujących się tam miejsc parkingowych.

Kolejne zmiany wprowadzone zostaną w sobotę 17 lipca. Z ruchu kołowego w godz. 10.00 – 20.00 wyłączone będą następujące ulice: Tkacka, Kołodziejska, Węglarska, Pańska, Św. Ducha (na odcinku od ul. Złotników do ul. Bosmańskiej), Szeroka (na odcinku od ul. Latarnianej do ul. Bosmańskiej), Grobla I-IV, Straganiarska (na odcinku od ul. Grobla III do ul. Warzywniczej).  W godz. 20.00-10.00 wjazd na podstawie identyfikatorów SOD, SOD + wydawanych przez GZDiZ.

Dodatkowo w związku z planowanym otwarciem Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie część Jarmarku będzie odbywać się pomiędzy ul. Rajską i Korzenną. Ze względu na lokalizacją stoisk na jezdni ul. Korzennej, ulica ta na odcinku od ul. Bednarskiej do ul. Na Piaskach będzie jednokierunkowa w relacji do ul. Na Piaskach. Objazd będzie możliwy ulicami Na Piaskach, Wielkie Młyny, Rajską, Heweliusza.

Jednocześnie przypominamy o obowiązujących zmianach w organizacji ruchu, które zostały wprowadzone w Śródmieściu 28 czerwca – ruchu jednokierunkowym na wybranych ulicach Starego Miasta oraz rozszerzonym obszarze Strefy Ograniczonej Dostępności.

Szczegóły tych zmian dostępne są na stronie GZDiZ. 

oraz tutaj: Zmiany w organizacji ruchu w Śródmieściu Gdańska na czas wakacji

 

oprac. AUwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl