Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zmiany w organizacji ruchu w obrębie alei Armii Krajowej i ulicy Okopowej

W piątek, 9 września 2016 roku, pomiędzy godziną 20:00 a 23:30 wprowadzona zostanie nowa tymczasowa organizacja ruchu kołowego i pieszego wokół terenu budowy Forum Gdańsk. Jakie konkretnie zmiany nas czekają i na jak długo?

Zmiany w organizacji ruchu w obrębie alei Armii Krajowej i ulicy Okopowej
A
A
data publikacji: 09 września 2016 r.

Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Przywrócony zostanie ruch samochodowy na łącznicach pomiędzy ul. Okopową a al. Armii Krajowej.

Wyłączony zostanie natomiast lewoskręt z al. Armii Krajowej w ul. Okopową. Prace przy jego modernizacji potrwają ok. 3-4 tygodni w zależności od warunków atmosferycznych. Objazd zostanie poprowadzony ul. Podwale Przedmiejskie.

Ponadto przez około 2 miesiące dla kierowców niedostępna będzie część ul. Biskupiej w rejonie wjazdu z al. Armii Krajowej.

Zmiany obejmą również ruch pieszy - na wiadukcie Armii Krajowej zostanie on przeniesiony z części południowej na północną.
 

Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

- Kolejne zmiany w organizacji ruchu w obrębie ulicy Okopowej i alei Armii Krajowej to efekt postępujących prac przy budowie nowych wiaduktów Armii Krajowej oraz nowego układu drogowego w tym rejonie. Na wiadukcie północnym wykonywane są już warstwy drogowe i obarierowanie. Ruch kołowy powinien zostać tu uruchomiony jesienią tego roku - mówi Wojciech Bróż, dyrektor kontraktu w Doraco, firmie, która jest generalnym wykonawcą infrastruktury drogowej w ramach inwestycji Forum Gdańsk.
 

Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

O Forum Gdańsk

Forum Gdańsk to nowa, atrakcyjna przestrzeń publiczna z kompleksem handlowym, która powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

Forum Gdańsk zaoferuje 62 000 m2 powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.

W ramach projektu Forum Gdańsk miasto zyska nowe rozwiązania infrastrukturalne. Na przebudowanym wiadukcie w ciągu al. Armii Krajowej powstanie węzeł przesiadkowy, który zintegruje komunikację autobusową, tramwajową i kolejową, w tym uruchomiony w 2015 roku przystanek SKM Gdańsk Śródmieście. Dzięki temu kompleks będzie doskonale skomunikowany ze wszystkimi częściami Trójmiasta oraz z regionem. Ponadto przebudowa wiaduktu usprawni przejazd do i z centrum Gdańska. Dogodny dojazd do obwodnicy trójmiejskiej sprawi, że do Forum Gdańsk z łatwością dostaną się również zmotoryzowani.

Targ Rakowy stanie się ciągiem pieszym przechodzącym w plac miejski. Powstanie też ogólnodostępna ulica Nowe Podwale Grodzkie biegnąca pod budynkami wzdłuż torów kolejowych. Usprawni ona przejazd przez teren Forum Gdańsk. W rejonie inwestycji zmodernizowanych zostanie sześć skrzyżowań. Zrewitalizowane zostanie również przejście podziemne pod ul. Wały Jagiellońskie.

Dzięki wyjątkowej lokalizacji w sercu Gdańska, z doskonałym dostępem do komunikacji publicznej, a także ofercie flagowych sklepów oraz znanych restauracji i kawiarni, Forum Gdańsk stanie się bardzo atrakcyjnym miejscem spotkań, zakupów i rozrywki dla mieszkańców Trójmiasta oraz turystów.


Czytaj także:

Rok od pierwszej łopaty. Zobacz Forum Gdańsk - wielką budowę w środku miasta

Złote monety i 1000 innych rzeczy. Co wykopano na budowie-
Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora
-
Michał Piotrowski (0)
Urząd Miejski w Gdańsku
Kancelaria Prezydenta
Referat Prasowy
michal.piotrowski@gdansk.gda.pl
więcej tekstów autora