Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zmiany w Lotos Trefl. Andrea Anastasi zostaje, Piotr Gacek kończy karierę

Trener Andrea Anastasi z siatkarzami Lotosu Trefla związany jest od 2014 roku. Klub z włoskim szkoleniowcem podpisał kontrakt na kolejny sezon. Z zespołem żegna się natomiast libero Piotr Gacek, który postanowił zakończyć sportową karierę. Pożegnalny mecz "Gato" odbędzie się 13 kwietnia.

Zmiany w Lotos Trefl. Andrea Anastasi zostaje, Piotr Gacek kończy karierę
A
A
data publikacji: 05 kwietnia 2017 r.

Od lewej: Dariusz Gadomski - prezes Lotos Trefl Gdańsk, Andrea Anastasi - trener i Piotr Gacek - libero gdańskiej drużyny
Od lewej: Dariusz Gadomski - prezes Lotos Trefl Gdańsk, Andrea Anastasi - trener i Piotr Gacek - libero gdańskiej drużyny
fot. Lotos Trefl

Siatkarze Lotosu Trefl Gdańsk sezon zasadniczy zakończyli na siódmym miejscu. Do rozegrania mają jeszcze mecze fazy play-off z Cerrad Czarni Radom, których stawką jest 7-8 miejsce. Wynik nieco poniżej przedsezonowych oczekiwań. Mimo to działacze gdańskiego klubu przedłużyli umowę z trenerem Andreą Anastasim na kolejne 12 miesięcy. Będzie to już czwarty sezon Włocha w Gdańsku.
 

Andrea Anastasi nadal w Lotos Trefl

Największe sukcesy włosi szkoleniowiec święcił z gdańskim klubem w pierwszym roku pracy: w sezonie 2014/2015 siatkarze Lotosu Trefl zostali wicemistrzami Polski, wywalczyli Puchar Polski a po letniej przerwie dołożyli Superpuchar. W kolejnym sezonie żółto-czarni awansowali do najlepszej dwunastki elitarnej Ligi Mistrzów a zmagania w PlusLidze zakończyli na czwartej pozycji. 

Tegoroczny sezon był nieco słabszy, ale też w kadrze drużyny nastąpiły spore zmiany.

- System szkolenia młodzieży, jaki mamy w Lotosie Trefl od lat owocował sukcesami w młodszych kategoriach wiekowych. By te talenty mogły dalej się rozwijać i z dnia na dzień podnosić poziom swoich umiejętności, potrzebny jest trener, który odpowiednio je poprowadzi. Bez zwątpienia takim szkoleniowcem jest Andrea Anastasi - zaznacza Dariusz Gadomski, prezes gdańskiego klubu. - Musimy też pamiętać, że Lotos Trefl cały czas jest młodym klubem, który dopiero się uczy gry na najwyższym poziomie, tak jak uczą się tego Bartosz Pietruczuk, Szymon Jakubiszak, czy Fabian Majcherski. 

- Zdecydowanie wierzę w projekt, który rozpoczęliśmy trzy lata temu i bardzo się cieszę, że zostaję w Gdańsku. Jesteśmy na właściwej drodze, by budować tu coraz lepszą drużynę. W naszych szeregach mamy wielu wspaniałych młodych graczy: zarówno w Młodej Lidze, jak i pierwszym zespole, którzy pozwalają nam z optymizmem patrzeć w przyszłość - mówi Anastasi. 


Piotr Gacek kończy karierę

Sportową karierę postanowił zakończyć za to niespełna 39-letni Piotr Gacek, libero, z Lotosem Trefl związany od 2014 roku, w przeszłości wicemistrz świata (2006) i mistrz Europy (2009). 

Popularny „Gato” z PlusLigą pożegna się w czwartek, 13 kwietnia. Mecz z Cerradem Czarnymi Radom będzie jego 420. i zarazem ostatnim spotkaniem ligowym.

- Uznałem, że to odpowiedni czas, by zakończyć sportową karierę. Zawsze grałem o najwyższe cele, w silnych klubach z dużymi ambicjami i w takim też chcę rozegrać swój ostatni mecz. Cieszę się, że w ostatnich latach mojej kariery mogłem występować w Gdańsku - przyznaje Gacek. - To miasto stało się moim drugim domem, tu odniosłem swoje ostatnie sukcesy w karierze zawodniczej i jestem szczęśliwy, że właśnie tutaj wybiegnę na parkiet po raz ostatni. Chcę godnie pożegnać się z gdańskimi kibicami, dla których przez ostatnie lata walczyłem o każdy punkt. Liczę, że tego dnia stawią się oni w Ergo Arenie równie licznie, jak podczas spotkań, w których święciliśmy największe triumfy. 

Ostatni mecz w karierze Piotra Gacka, w którym Lotos Trefl podejmie Cerrad Czarnych rozpocznie się w czwartek, 13 kwietnia, o godz. 18.00 w Ergo Afrenie. Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 5 zł nabywać można za pośrednictwem serwisu trefl.ticketsoft.pl oraz w kasach hali i licznych punktach partnerskich. 


-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl