Zmiany siedzib niektórych wydziałów i referatów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie

To ważna informacja dla potrzebujących mieszkanek i mieszkańców. W maju zmienią się lokalizacje niektórych wydziałów i referatów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.
25.04.2022
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Do budynku przy ul. Piekarniczej 16 przenosi się Wydział Reintegracji Osób w Bezdomności
Do budynku przy ul. Piekarniczej 16 przenosi się Wydział Reintegracji Osób w Bezdomności
fot. MOPR

Specjaliści MOPR zapraszają gdańszczanki i gdańszczan do kontaktu w nowych siedzibach, oferując kompleksowe wsparcie adekwatne do profilu działania:

  • od poniedziałku, 2 maja Wydział Reintegracji Osób w Bezdomności (wcześniejsza nazwa: Samodzielny Referat Reintegracji) mieścić się będzie w budynku przy ul. Piekarniczej 16 w Gdańsku, tel.: 58 522 38 20. Lokalizacja przy ul. Wolności 16A będzie już nieaktualna,
  • od poniedziałku, 16 maja w głównym budynku MOPR przy ul. K. Leczkowa 1A w Gdańsku działać będą: Wydział Integracji i Rehabilitacji, tel.: 58 320 53 40 oraz Samodzielny Referat Usług, tel.: 58 320 53 40. Ich lokalizacja przy ul. Dyrekcyjnej 5 będzie już nieaktualna.

 

Od 16 maja w głównej siedzibie mieścić się będzie m.in. Wydział Integracji i Rehabilitacji
Od 16 maja w głównej siedzibie mieścić się będzie m.in. Wydział Integracji i Rehabilitacji
fot. MOPR

Ułatwiony dostęp do pomocowej oferty i kompetentni specjaliści

Przy ulicy Piekarniczej 16 informację i ofertę pomocy otrzymają osoby w kryzysie bezdomności. Pracownicy Wydziału Reintegracji Osób w Bezdomności m.in. skierują potrzebującego człowieka do schroniska lub noclegowni i zapewnią wsparcie żywnościowe. Zaoferują też niezbędną pomoc finansową, specjalistyczną psychologiczną i prawną oraz przedstawią ofertę aktywizacji społecznej.

Z kolei przy ul. K. Leczkowa 1A osoby z niepełnosprawnością, seniorki i seniorzy otrzymają wiadomości m.in. o możliwości uzyskania dofinansowań ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, o dostępnym wsparciu instytucjonalnym, usługach opiekuńczych czy formach aktywizacji życiowej i społecznej. Informacjami służyć będą specjaliści Wydziału Integracji i Rehabilitacji oraz Samodzielnego Referatu Usług.

- Dbamy, aby jakość świadczonych usług na rzecz mieszkanek i mieszkańców była jak najwyższa - mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka MOPR w Gdańsku. - Osoby zagrożone wykluczeniem społecznym powinny mieć ułatwiony dostęp do pomocowej oferty. Staramy się, by były obsługiwane w przyjaznych warunkach, dostosowanych do ich potrzeb. Temu także służą wprowadzane zmiany lokalizacji niektórych wydziałów i referatów Ośrodka.

Zarówno główna siedziba MOPR przy ul. K. Leczkowa 1A, jak i budynek przy ul. Piekarniczej 16 są m.in. przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Mają też przestronne pomieszczenia biurowe. Informację o ofercie pomocowej zapewniają gdańszczankom i gdańszczanom kompetentni i życzliwi specjaliści MOPR.

 

TV

Po Wielkanocy zacznie jeździć autobus na wodór