Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zmiana w organizacji ruchu na Wyspie Spichrzów

W związku z rozpoczęciem prac związanych z układaniem nawierzchni docelowej w ul. Chmielnej od Spichrzowej do Ciesielskiej, od poniedziałku, 17 października, wjazd na północny cypel Wyspy Spichrzów odbywać się będzie od ul. Długie Ogrody - Mostem Stągiewnym i ul. Motławską.

Zmiana w organizacji ruchu na Wyspie Spichrzów
A
A
data publikacji: 16 października 2016 r.

Ulica Stągiewna
Ulica Stągiewna
Jerzy Pinkas/www.gdansk/pl

 

Przewidywany termin obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu to ok 6 tygodni.

 

Kliknij, aby powiększyć


Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska zakończyła realizację I etapu przebudowy ul. Stągiewnej, mającą na celu poprawę stanu technicznego, a tym samym odzyskanie dawnej świetności ulic zlokalizowanych na północnym cyplu Wyspy Spichrzów w Gdańsku. Teren inwestycji znajduje się w obszarze historycznego miasta, wpisanego do rejestru zabytków i uznanego za pomnik historii. 

Zakres realizacji obejmował przebudowę ul. Stągiewnej, będącej przedłużeniem Długiego Targu, a zarazem przecinającej Wyspę Spichrzów. 

W ramach inwestycji oprócz ulicy Stągiewnej przebudowane zostaną także ul. Chmielna, Motławska i Pożarnicza (Etap 2). Realizacja obejmuje nie tylko wymianę nawierzchni, ale także przebudowę infrastruktury wewnętrznej ulic (sieci sanitarne, wodociągowe oraz kanalizacja deszczowa). 

Zadanie współfinansowane jest przez Gminę Miasta Gdańska oraz Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną Sp. z o.o. Dodatkowo przewiduje się, że w części dotyczącej realizacji sieci wodociągowych i kanalizacji sanitarnych, inwestycja współfinansowana będzie ze środków Unii Europejskiej.

Koszt realizacji 3,9 mln zł.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl