PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zmiana terminu meczu siatkarzy Trefla. Z ZAKSĄ w marcu zamiast w lutym

Zmiana terminu meczu siatkarzy Trefla. Z ZAKSĄ w marcu zamiast w lutym
Spotkanie Trefla ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle miało się pierwotnie odbyć 2 lutego. Hala Ergo Arena jest w tym terminie zajęta, w związku z tym mecz gdańszczan z wicemistrzem Polski i aktualnym liderem PlusLigi przeniesiony został na 5 marca.
Trener Andrea Anastasi z siatkarzami Trefla w przerwie meczu
Trener Andrea Anastasi z siatkarzami Trefla w przerwie meczu
fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w tym sezonie idzie przez ligowe parkiety, jak burza. Na 13 rozegranych meczów, ma 13 zwycięstw i tylko 8 przegranych setów. Na koncie 38 punktów, Wicemistrzowie Polski nad drugim ONICO Warszawa mają 9 punktów przewagi. 

Mecz z kędzierzynianami miał zostać rozegrany na początku lutego w innej hali niż Ergo Arena, ponieważ w obiekcie na granicy Gdańska i Sopotu w tym terminie odbywa się rewia na lodzie „Masza i Niedźwiedź”. Szkoda jednak było, aby mecz z takim rywalem, odbywał się poza Gdańskiem. Stąd pomysł zmiany terminu, tak by spotkanie można było rozegrać w Ergo Arenie. Działaczom Trefla udało się znaleźć wolny termin, pasujący także rywalom. 

- Chcąc zapewnić fanom „gdańskich lwów” jak najlepszy komfort kibicowania w starciu z wicemistrzem Polski, spotkanie to zostało przełożone o miesiąc, na wtorek 5 marca - informuje Justyna Gdowska, rzecznik prasowy Trefla Gdańsk. - Bardzo dziękujemy klubowi z Kędzierzyna-Koźla za przychylenie się do prośby i zgodę na zmianę terminu rozgrywania meczu.

Nie znana jest jeszcze godzina rozpoczęcia meczu. Zostanie ustalona w późniejszym terminie, po podaniu informacji o transmisji meczów przez telewizję Polsat. Wtedy również uruchomiona zostanie sprzedaż wejściówek na ten mecz. 


Trefl po 14. ligowych kolejkach z 15 punktami zajmuje siódme miejsce w tabeli. Najbliższe spotkanie podopieczni trenera Andrei Anastasiego rozegrają 11 stycznia (piątek), na wyjeździe z GKS Katowice. U siebie 20 stycznia (niedziela) podejmą PGE Skrę Bełchatów. oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl