• Złoto po dogrywce. Juniorki starsze Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk mistrzyniami Polski

Cztery najlepsze drużyny z kraju wzięły udział w turnieju finałowym mistrzostw Polski w unihokeju juniorek starszych w dniach 30-31 marca. W Nowym Targu ze złotego medalu cieszyły się zawodniczki z Gdańska, które w finale pokonały faworyzowaną ekipę MLUKS SUS Travel Jed. Trzebiatów 4:3.
02.04.2019
Młode gdańskie unihokeistki wykazały się wielką ambicją i determinacją

W pierwszym półfinale MLUKS SUS Travel Jed. Trzebiatów pokonał MMKS Podhale Nowy Targ 5:4 (1:2, 1:1, 2:1, d. 1:0), w drugim zawodniczki Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk ograły Dzikie Gęsi Zielonka 5:3 (1:2, 0:0, 4:1), choć początek nie zapowiadał takiego zakończenia.

Po pierwszej tercji gdańszczanki przegrywały 1:2, po drugiej rezultat nie uległ zmianie. W ostatniej części meczu podopieczne trenerki Anny Raczkowskiej zaatakowały: strzeliły rywalokom aż cztery gole, tracąc tylko jedną!

W finale rywalem Interplastic Olimpia Osowa była drużyna z Trzebiatowa, bardzo poważnie wzmocniona przed sezonem przez osiem czołowych zawodniczek z innych klubów. Już po 8. minutach było 0:2. Kontaktowego gola dla zespołu z Gdańska strzeliła w 13. minucie Daria Krason. W trzeciej tercji celnie do bramki rywalek trafiały Martyna Sumisławska w 44. minucie i Zuzanna Kiełbicka w 52. minucie. Na pięć minut przed końcem spotkania doszło do wyrównania. Zarządzono dogrywkę, w której "złotego gola" zdobyła w 64. minucie Maria Szymańska. Złoty medal mistrzostw Polski juniorek starszych dla Gdańska stał się faktem!

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk - MLUKS SUS Travel Jed. Trzebiatów 4:3 (1:2, 0:0, 2:1, d 1:0)

W meczu o trzecie miejsce Dzikie Gęsi Zielonka pokonały MMKS Podhale Nowy Targ 3:2 (1:1 , 0:0, 2:1).

Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk po zdobyciu złota

Skład Interplastic Olimpia Osowa Gdańsk:

Katarzyna Pawłowska, Patrycja Bernacka, Martyna Sumisławska, Patrycja Ryszewska, Dominika Poręba, Agata Poręba, Maria Szymańska, Karolina Dokowicz, Martyna Grądzka, Paulina Madej, Małgorzata Jasińska, Weronika Kozłowska, Daria Krason, Alicja Zielonka, Sara Bejm, Wiktoria Targońska, Jagoda Budzisz, Zuzanna Kiełbicka, Kamila Tamborek.
Trener: Anna Raczkowska

Do zespołu "All Stars" mistrzostw Polski z gdańskiej ekipy zostały wybrane Patrycja Bernacka, Wiktoria Targońska oraz Daria Krason.