Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Złoto mistrzostw Polski. Świetny turniej młodych hokeistów Stoczniowca

Chłopcy z rocznika 2004-2005, czyli żacy starsi Stoczniowca Gdansk zostali mistrzami Polski w hokeju na lodzie! W finale turnieju rozgrywanego w Katowicach podopieczni trenera Pawła Zwolińskiego pewnie pokonali Podhale Nowy Targ 10:5.

Złoto mistrzostw Polski. Świetny turniej młodych hokeistów Stoczniowca
A
A
data publikacji: 09 kwietnia 2018 r.

Mecz z Naprzodem Janów
Mecz z Naprzodem Janów
fot. Stoczniowiec Gdańsk

Droga do korony wiodła przez zwycięskie starcia z Polonią Bytom (7:1), Niedźwiadkami Sanok (9:3), MOSM Tychy (8:3) oraz finał z Podhalem. Tylko raz biało-niebiescy zaznali goryczy porażki - w spotkaniu grupowym lepszy okazał się zespół Naprzodu Janów (0:4), który turniej ostatecznie zakońćzył na trzecim miejscu podium.

Rywalizacja z Podhalem o „złoto” rozstrzygnęła się właściwie już w pierwszej tercji, którą hokeiści Stoczniowca wygrali 3:0. W drugiej odsłonie młodzi gdańszczanie utrzymali przewagę (3:3 w tej częście meczu), a w trzeciej jeszcze ją powiększyli, wbijając rywalom kolejne gole (4:2). Wygrana w spotkaniu o tytuł ani przez moment nie była zagrożona. Jonathan Kaczmarek zdobył dla Stoczniowca 4 gole, Marceli Stańczyk 2, a po jednym trafieniu zanotowali Adam Tuszkowski, Oliwier Kurnicki, Kuba Petke i Adrian Gromadzki.

- Ekstra sprawa. Naprawdę duży sukces i brawa dla całego zespołu. Tak na gorąco, zaraz po zakończeniu meczu, trudno dokładnie analizować nasz występ. Bez wątpienia jednak wypracowaliśmy sobie to mistrzostwo. Przez ostatnie miesiące ciężko pracowaliśmy i zasłużyliśmy na ten tytuł. W naszych wygranych nie było ani przypadku, ani szczęścia, nie decydowały inne korzystne okoliczności ponadto, że po prostu byliśmy najlepsi - cieszył się trener Paweł Zwoliński.


Młodzi hokeiści Stoczniowca po wygranym finale z Podhalem Nowy Targ
Młodzi hokeiści Stoczniowca po wygranym finale z Podhalem Nowy Targ
fot. Stoczniowiec Gdańsk

Złote medale mistrzostw Polski w kategorii żaka starszego wywalczyli: Jachim Bartosz, Voitsenka Daniil - Kurnicki Oliwier, Stańczyk Marceli, Gromadzki Adrian, Kaczmarek Jonathan, Petke Jakub, Gulczyński Kacper, Duzinkiewicz Jakub, Nawrot Michał, Tuszkowski Adam, Simiński Antoni, Zieliński Maciej, Łapińska Julia, Dawid Maksymilian, Nowak III Mateusz, Afelt Michał, Drzewucki Marcel, Piwowarski Karol, Ziniak Michał, Gawenda Oliwier oraz Janek Juchniewicz, którego z kluczowej fazy turnieju finałowego w Katowicach wyeliminowało złamanie obojczyka.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl