PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zlicytuj koszulkę na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Do wyboru trykoty wybitnych siatkarzy

Zlicytuj koszulkę na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Do wyboru trykoty wybitnych siatkarzy
Michał Winiarski, Paweł Zagumny, Bartosz Kurek, Matthew Anderson, Maksim Michajłow, Georg Grozer, Matej Kazijski - to tylko niektórzy obecni i byli siatkarze, których koszulki będzie można wylicytować. Pieniądze trafią na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Pierwsze licytacje już w niedzielę, 28 listopada, podczas meczu Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów w Ergo Arenie.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
W marcu 2019 roku Zenit Kazań przyjechał do Gdańska na mecz Ligi Mistrzów z Treflem. Atakuje Maksim Michajłow, między innymi jego koszulka będzie do zlicytowania na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci
W marcu 2019 roku Zenit Kazań przyjechał do Gdańska na mecz Ligi Mistrzów z Treflem. Atakuje Maksim Michajłow, między innymi jego koszulka będzie do zlicytowania na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci
fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

 

Michał Winiarski - mistrz świata 2014, wicemistrz świata 2006 

Paweł Zagumny - mistrz świata 2014, wicemistrz świata 2006, mistrz Europy 2009

Bartosz Kurek - mistrz świata 2018, mistrz Europy 2009

Matthew Anderson - Amerykanin, zwycięzca Ligi Światowej 2014

Maksim Michajłow - Rosjanin, trzykrotny medalista olimpijski (złoty - 2012, srebrny - 2020, brązowy - 2008)

Aleksiej Werbow - Rosjanin, brązowy medalista olimpijski 2004 i 2008, mistrz Europy 2013 

Georg Grozer - Niemiec, brązowy medalista mistrzostw świata 2014, wicemistrz Europy 2017

Matej Kazijski - Bułgar, brązowy medalista mistrzostw świata 2007, brązowy medalista mistrzostw Europy 2009

Jegor Kliuka - Rosjanin, wicemistrz olimpijski 2020

Damian Schultz - mistrz świata 2018

W/w siatkarze w większości przypadków, to legendy światowej siatkówki. Grali lub ciągle grają w najsilniejszych europejskich klubach, byli bądź nadal są podporami swoich reprezentacji. Między innymi koszulki klubowe czy reprezentacyjne z ich nazwiskami będą wystawione podczas licytacji na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci

Pierwsze koszulki będzie można licytować już w niedzielę, 28 listopada, podczas meczu PlusLigi pomiędzy Treflem Gdańsk a PGE Skrą Bełchatów w Ergo Arenie (początek meczu o godz. 14.45). 

Kilka z w/w koszulek ze swojej bogatej kolekcji na licytację przekazał pan Maciej Kisiel.

Cztery meczowe koszulki z klubów i reprezentacji Polski przekazał Michał Winiarski, obecny szkoleniowiec Trefla.

TRENER WINIARSKI O SWOICH KOSZULKACH I POMAGANIU

 

Wśród wyjątkowych trykotów znajdują się także egzemplarze Wilfredo Leona z klubu Sir Safety Perugii, Jegora Kliuki i Igora Kołodinskiego z Nowego Urengoju, czy graczy reprezentacji Belgii, których trenerem był Andrea Anastasi - Simona Van De Voorde, Brama Van Den Driesa oraz Pietera Verheesa.

W niedzielę mecz i pierwsze licytacje

Wszystkie koszulki będą eksponowane w niedzielę, 28 listopada, w Ergo Arenie przy boisku (od strony tunelu, z którego wybiegają na mecz zawodnicy), tak by każdy kibic obecny na meczu mógł je z bliska obejrzeć. Przy koszulkach na siatkarskich fanów czekać będzie także przedstawiciel Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, który opowie o historii trykotów oraz przybliży działalność Hospicjum.

Początek meczu Trefla z PGE Skrą o godz. 14.45. 

Koszulka trenera Winiarskiego z ostatniego jego sezonu gry w Bełchatowie będzie licytowana w niedzielę w przerwie meczu Trefla z PGE Skrą. Wszystkie osoby chętne do licytowania tego wyjątkowego trykotu pod koniec pierwszego seta zostaną zaproszone do zgromadzenia się przy tunelu, z którego na mecz wybiegają zawodnicy. W 5-cio minutowej przerwie zostanie przeprowadzona licytacja, której cena wywoławcza rozpocznie się od 500 zł.

Kolejna licytacja rozpocznie się w trakcie meczu na Facebooku Trefla Gdańsk - do social mediów trafi z kolei koszulka obecnego trenera Trefla z reprezentacji Polski. Następne aukcje prowadzone będą w Internecie, przede wszystkim na Facebooku Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci.

Bilety na mecz cały czas dostępne na www.gdanskielwy.pl.

O Hospicjum

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci obejmuje opieką nieuleczalnie chore dzieci z terenu województwa pomorskiego. Wśród nich znajdują się mali pacjenci ze schorzeniami metabolicznymi i genetycznymi oraz z chorobami nowotworowymi. Celem opieki hospicyjnej jest zmniejszenie cierpienia i poprawa jakości życia zarówno chorego dziecka, jak i jego rodziny. Najważniejszym działaniem jest zapewnienie jak najlepszej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej, jednak Hospicjum nie zapomina również o wsparciu psychologicznym i duchowym.

Od lat klub Trefl Gdańsk już niejednokrotnie "grał" razem z Hospicjum. W pierwszym sezonie trenera Winiarskiego w Treflu kibice licytowali dzień w sztabie szkoleniowym, wcześniej były kapitan „gdańskich lwów” Wojciech Grzyb zainicjował turniej charytatywny „Serwuj dla Hospicjum”, gdańszczanie także regularnie malują bombki dla Hospicjum, czy biorą udział w Sztafecie Nadziei. 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl