PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Zimowa Szkoła Ratowania. Zapisz córkę lub syna na kurs w czasie ferii
Zimowa Szkoła Ratowania. Zapisz córkę lub syna na kurs w czasie ferii
Cieszący się w poprzednich latach dużą popularnością program Zimowa Szkoła Ratownictwa w tym roku poszerzył swoją działalność. Zajęcia, które dotychczas odbywały się tylko na Chełmie, podczas trwających ferii, obecne są także na pływalniach na Stogach, Oruni i Osowej. Są jeszcze wolne miejsca na 2. tydzień ferii. Warto skorzystać. Koszt tylko 1,00 zł.
Dzieci i młodzież mogą podczas ferii zdobyć umiejętności ratownika
Dzieci i młodzież mogą podczas ferii zdobyć umiejętności ratownika
źródło: GOS


Oni kiedyś mogą uratować Twoje życie – tymi słowami Gdański Ośrodek Sportu zachęca rodziców, by zapisali swoje dzieci na te niezwykłe zajęcia. Można pod okiem fachowców zdobyć podczas nich niezwykle ważne umiejętności. To cykl zajęć przeznaczonych dla młodzieży szkolnej w wieku od 6 do 16 lat, posiadających podstawowe umiejętności pływackie. Odbywają się co roku podczas ferii zimowych, na czterech pływalniach miejskich w Gdańsku. Każdy, kto chce poczuć się ratownikiem ma okazję zapoznać się z podstawowymi technikami ratownictwa, udzielania pierwszej pomocy, metodami pracy gdańskich ratowników, a także poprawić technikę pływania.


- Większość młodych ludzi, biorących udział w naszych zajęciach zdaje egzamin i zostaje ratownikami – zachęca pan Stefan, który jest ratownikiem z kilkudziesięcioletnim stażem.


Młodzi adepci ratownictwa będą mogli dodatkowo zweryfikować to, czego się nauczyli podczas Młodzieżowych Mistrzostw w Ratownictwie Wodnym, które odbędą się na Pływalni Chełm ostatniego dnia ferii, w niedzielę 24 lutego o godzinie 8:00.

Zajęcia przeznaczone są dla młodych ludzi w wieku od 6 do 16 lat
Zajęcia przeznaczone są dla młodych ludzi w wieku od 6 do 16 lat
źródło: GOS


Uczestnictwo w szkole odbywa się na ogólnych zasadach akcji „basen za zeta”, czyli koszt każdej lekcji to jedna złotówka. Obowiązuje jednak limit zgłoszeń, wynoszący 30 osób na jednym treningu, wciąż można się jeszcze zapisywać na drugi tydzień ferii. Szczególnie na nowych pływalniach: na Osowej, Stogach i Oruni, na których Zimowa Szkoła Ratownictwa w tym roku debiutuje, jest jeszcze dużo wolnych miejsc. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.


Uwaga! Warunkiem uczestnictwa w Zimowej Szkoły Ratownictwa jest posiadanie przez dziecko podstawowych umiejętności pływania.


Harmonogram kursów (są jeszcze miejsca na 2. tydzień ferii):

W dni powszednie ferii zimowych (18.02 – 22.02.2019 r.)

– Pływalnia kryta GOS przy ul. Chałubińskiego 13,
– Pływalnia kryta GOS przy ul. Siedleckiego 14,
– Pływalnia kryta GOS przy ul. Stryjewskiego 28,
– Pływalnia kryta GOS przy ul. Smoleńska 6/8.
I grupa: 14:00-15:00, II grupa – 15:00-16:00
Czas trwania – 60 min.

Formularz zgłoszeniowy: TUTAJ
Regulamin i oświadczenie uczestnika Zimowej Szkoły Ratownictwa: POBIERZ

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl