PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.
Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska - ostatnia szansa w tym roku
Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska - ostatnia szansa w tym roku
To już trzecia i ostatnia w tym roku tura Stypendiów Kulturalnego Miasta Gdańska. Wnioski można składać najpóźniej do 1 października 2018 r. Warto - pula dofinansowania wynosi 100 tys. złotych.
Mikołaj Trzaska (drugi od lewej) jest jednym z laureatów drugiej tury tegorocznych stypendiów
Mikołaj Trzaska (drugi od lewej) jest jednym z laureatów drugiej tury tegorocznych stypendiów
Fot. Dominik Paszliński / gdansk.pl

Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska przyznawane jest osobom zajmującym się twórczością artystyczną oraz upowszechnieniem kultury. Jego celem jego wspomaganie realizacji przedsięwzięć artystycznych, takich jak prace nad książką, wydaniem utworu lub płyty, zrealizowaniem filmu, zorganizowaniem wydarzenia kulturalnego, warsztatów lub kursów, itp.

W tym roku odbywa się już trzecia i zarazem ostatnia tura stypendiów. W pierwszej, komisja przyznała środki o wysokości 147 200 zł, w drugiej - 82 800 zł. Funduszami wsparto m.in. projekty wydawnictw muzycznych, powstanie scenariusza filmowego, wystawę prac, opracowanie antologii trójmiejskich poetek po 1970 roku, i projekt popularyzacji designu w przestrzeni miejskiej.

W trzeciej turze Stypendium Kulturalnego Miasta Gdańska, do której trwa właśnie nabór, do rozdysponowania będzie 100 tys. zł.

- Liczymy na inspirujące, wartościowe i innowacyjne projekty twórców mieszkających w Gdańsku lub w niebanalny sposób związane z Gdańskiem - mówi Pamela Granatowski z Biura Prezydenta ds. Kultury.

Aby ubiegać się o stypendium, należy złożyć wniosek wraz z życiorysem, dokumentacją dorobku, oraz - fakultatywnie - rekomendacji i opinii. Dodatkowo, jeśli osoba stara się o dofinansowanie projektu muzycznego, musi złożyć nagrania dźwiękowe. W przypadku innych projektów wymagane są potwierdzenia partnerów realizacji - na przykład organizatora wydarzenia, wydawnictwa, wytwórni płytowej.

Termin składania to 30 września 2018 r., ale maksymalna data wpływu do Urzędu to 1 października br. (z uwagi na to, że 30 września wypada w niedzielę). Po wpłynięciu wniosków komisja opiniuje złożone propozycje i głosuje nad projektem. Dofinansowanie jest przyznawane, jeśli wniosek uzyska zwykłą większość głosów obecnych członków komisji. Komisja ma prawo przyznać kwotę niższą niż wnioskowana.

Szczegółowe warunki konkursu: Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska.

Dodatkowych informacji na temat Stypendium Kulturalnego udziela Pamela Granatowski z Biura Prezydenta ds. Kultury (Gdańsk, ul. Nowe Ogrody 8/12, pokój 123): tel. (58) 323 65 15, e-mail: pamela.granatowski@gdansk.gda.pl.

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl