PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zespół Szkół Energetycznych. Powstaje budynek dydaktyczny z elektrownią wiatrową, będzie nowy basen

Zespół Szkół Energetycznych. Powstaje budynek dydaktyczny z elektrownią wiatrową, będzie nowy basen
W maju rozpoczęły się prace ziemne przy budowie budynku dydaktycznego z pracowniami oraz elektrownią wiatrową w Zespole Szkół Energetycznych. Wkrótce rozpocznie się przebudowa pływalni szkoły przy ul. Reja - rozstrzygnięto przetarg na realizację zadania i niebawem zostanie podpisana umowa z wykonawcami.
Zespół Szkół Energetycznych przy ul. Reja w Gdańsku w kwietniu przed rozpoczęciem prac...
Zespół Szkół Energetycznych przy ul. Reja w Gdańsku w kwietniu przed rozpoczęciem prac...
fot. DRMG

 

Oba zadania w imieniu Gminy Miasta Gdańska koordynuje Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. 

Pierwszym, czyli "budową budynku dydaktycznego pod kątem montażu urządzeń energetyki odnawialnej" zajmuje się firma ECOZET Sp. z o.o. W dniu 8 kwietnia podpisano umowę na realizację zadania, wykonane zostały już roboty ziemne, trwają prace przy wykonaniu fundamentów budynku w postaci ław fundamentowych żelbetowych. 

- Koszt inwestycji to ponad 2,6 miliona złotych. Prace potrwają do listopada 2019 roku - mówi Aneta Niezgoda z Biura Komunikacji Społecznej DRMG.

 

... oraz w maju już po pierwszych robotach ziemnych
... oraz w maju już po pierwszych robotach ziemnych
fot. DRMG

 

Budynek o wymiarach 31,49 x 14,56 m będzie jednopiętrowy, wyposażony we wszystkie niezbędne instalacje. Pracownie, z których korzystać będą uczniowie szkolący się w zawodach technik energetyk, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik elektryk, elektryk w branży budownictwa.

W budynku będzie mieściła się sala egzaminacyjna, dwie sale zajęć, a także pomieszczenia higieniczno-sanitarne, pomocnicze i magazyn. Na dachu budynku zostaną zamontowane urządzenia energetyki odnawialnej.

W sąsiedztwie budynku zostanie również wykonana niewielka elektrownia wiatrowa – przewiduje się montaż dwóch wiatraków o wysokości ok. 13-14 m.

Przedmiot zamówienia jest realizowany w ramach zadania: Gdańsk Miastem Zawodowców – rozwój infrastruktury szkół zawodowych: budowa, rozbudowa, przebudowa oraz wyposażenie obiektów szkół zawodowych (RPPM.04.01.00-22-0016/16-00), w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

Szkoła będzie miała też nowy basen
Szkoła będzie miała też nowy basen
fot. DRMG

 

Drugie zadanie w Zespole Szkół Energetycznych przy ul. Reja to przebudowa pływalni. Kwota jaką zamierzano przeznaczyć na inwestycję to 7,35 mln złotych. Najniższą ofertę na ponad 8,9 mln złotych złożyło konsorcjum firm: TERMIKA Sp. z o.o. i SANELL PP Sp. z o.o. Sp.k. Władze Gdańska podjęły decyzję o zwiększeniu środków finansowych, co umożliwi realizację inwestycji. Jeszcze w maju zostanie podpisana umowa z wykonawcami. 

Basen ma 25 metrów długości. Cała powierzchnia użytkowa pływalni to 1 265,00 m2. Oprócz samej niecki basenu, przebudowane zostaną także szatnie z zapleczem. Prace prowadzone będą również w kilku salach dydaktycznych ZSE, gdzie Wykonawca wymieni posadzki i pomaluje ściany.

W zakresie inwestycji znalazło się także wykonanie wewnętrznej instalacji teletechnicznej: okablowanie strukturalne, instalacja monitoringu telewizji dozorowej CCTV i nagłośnienia. Wyremontowany zostanie także węzeł ciepła i instalacja elektryczna wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną.

- Prace potrwają dziewięć miesięcy od dnia podpisania umowy - informuje Niezgoda.   

 

logo

 

 

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl