PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
.

Żeglarskie emocje w weekend - Puchar Polski na wodach Zatoki Gdańskiej

Żeglarskie emocje w weekend - Puchar Polski na wodach Zatoki Gdańskiej
Około 50 jachtów wystartuje w sobotę i niedzielę, 16 i 17 czerwca, w regatach o Puchar Mariny Gdańsk. Wyścigi będzie można obserwować z plaży i mola w Brzeźnie. Pierwszego dnia wieczorem w Marinie przy ul. Szafarnia symboliczne otwarcie sezonu oraz koncert zespołów szantowych. Wstęp wolny.
Podczas regat odbędą się trzy wyścigi
Podczas regat odbędą się trzy wyścigi
fot. GOS

Żeglarze zagoszczą w Marinie Gdańsk, która będzie ich bazą na czas uczestnictwa w imprezie, już w piątek, 15 czerwca. W ramach rywalizacji na Zatoce Gdańskiej zaplanowane są trzy wyścigi: dwa w sobotę oraz jeden w niedzielę.

- Zmagania żeglarzy będzie można śledzić bezpośrednio z molo w Brzeźnie oraz z plaży od godziny 11.00 - mówi Grzegorz Pawelec z Gdańskiego Ośrodka Sportu, który jest organizatorem regat.

Rywalizacja toczyć się będzie w trzech klasach: ORC, KWR, OPEN. Punkty za każdy z trzech wyścigów będą przypisane do zadeklarowanej przez startujących klasyfikacji:

  • Morski Żeglarski Puchar Polski
  • Puchar Bałtyku Południowego
  • Puchar Zatoki Gdańskiej

Na starcie pojawią się zawodnicy i zawodniczki z województwa pomorskiego, spodziewani są także reprezentanci Szwecji, Niemiec czy Rosji.

- Spodziewamy się około 50 jednostek, zgłoszenia cały czas napływają. W piątek wieczorem będziemy znali dokładną ilość zgłoszonych załóg - wyjaśnia Pawelec.

Zawiadomienie o regatach (.pdf 140 KB)

Formularz zgłoszeniowy (.pdf 227 KB)


W sobotę, 16 czerwca, po zakończeniu pierwszych wyścigów dla wszystkich uczestników oraz widzów i osób zainteresowanych żeglarstwem w Marinie przy ul. Szafarnia przygotowane zostały specjalne atrakcje.
Jakie?

- O godzinie 18.00 w ramach spotkania żeglarskiego odbędzie zakończenie i podsumowanie regat o Puchar Dwóch Komandorów oraz symboliczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w Gdańsku - mówi Pawelec. - Chwilę potem rozpocznie się koncert zespołów szantowych.

Na scenie pojawią się Żeglarze Portowi, Atlantyda oraz Klang.

Ceremonia zakończenia Regat o Puchar Mariny nastąpi po ostatnim niedzielnym wyścigu, o godz. 16:00 na nabrzeżu przystani przy ul. Szafarnia.

oprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl