PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Ze sportem na TAK. Wideoczat o godz. 12.30, wśród gości Piotr Stokowiec
Ze sportem na TAK. Wideoczat o godz. 12.30, wśród gości Piotr Stokowiec
Jak wygląda uprawianie sportu przez dzieci i młodzież? Co zrobić, by zachęcić młodych ludzi do uprawiania jakiejś dyscypliny? Zapraszamy na nasz wideoczat „Wszystkie Strony Miasta” w czwartek, 21 marca, o godz. 12.30 na portalu gdansk.pl. Gościć w naszym studiu będą Piotr Stokowiec - trener Lechii Gdańsk, Paweł Habrat - psycholog sportu oraz Natalia Breza - biuro zarządu Lechii Gdańsk.
Czy dzieci i młodzież chętnie uprawiają sport?
Czy dzieci i młodzież chętnie uprawiają sport?
zdj. Bartłomiej Borowczak/gdansk.pl


W dniu 18 kwietnia 2019 r. na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się Konferencja pod hasłem: „Ze sportem na TAK, czyli jak zachęcić, utrzymać i rozwijać młodzież w sporcie”. Swój udział w tym spotkaniu zapowiedziało wielu specjalistów w dziedzinie sportu dzieci i młodzieży. Zaplanowane są ciekawe wystąpienia i panele dyskusyjne. To wyjątkowe wydarzenie organizowane jest przez Lechię Gdańsk oraz Akademię i Fundację Lechii. W gronie prelegentów znaleźli się: Piotr Stokowiec, Krzysztof Guzowski, Artur Siódmiak, Jacek Magiera, Tomasz Świątek, Maciej Kacprzak, Piotr Januchta, Łukasz Kadziewicz oraz Paweł Habrat. 

W ostatnim czasie świat młodych ludzi bardzo się zmienił i wciąż intensywnie się zmienia. Tak popularne kiedyś sporty podwórkowe zostały zastąpione przez telefony komórkowe czy konsole do gier. Nastąpiła komercjalizacja klubów sportowych, a także zmniejszyła się świadomość możliwości rozwoju poprzez uprawianie sportu. Konferencja ma na celu poruszenie ważnej kwestii, jaką jest kształtowanie pasji u dzieci i młodzieży.

baner_OK


Jak zachęcić dziecko do uprawiania sportu? Co zrobić, żeby nie zrezygnowało z aktywności treningowej i pozostało w sporcie? Jaki wyzwanie stają obecnie przed ludźmi, którzy trenują młodzież? Te pytania zadamy naszym gościom, a zaproszenie do studia przyjęli:

  • Piotr Stokowiec, trener Lechii Gdańsk
  • Paweł Habrat, psycholog sportu- pomysłodawca konferencji
  • Natalia Breza, Biuro zarządu Lechii Gdańsk


Zapraszamy. Rozmowę pokażemy na żywo w programie: „Wszystkie Strony Miasta” w czwartek, 21 marca, o godz. 12.30 na portalu gdansk.pl. Program poprowadzi red. Marek Wałuszko.

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl