PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zdunek Wybrzeże. Żużlowcy znają plan treningów punktowanych

Zdunek Wybrzeże. Żużlowcy znają plan treningów punktowanych
Żużlowcy Zdunek Wybrzeże po raz kolejny walczyć będą o awans do PGE Ekstraligi. O tym, czy będą do tej walki przygotowani, sprawdzą m.in. dwie drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej. Gdańszczanie tuż przed rozpoczęciem sezonu ligowego objadą cztery tzw. treningi punktowane. Te plany mogą być jeszcze modyfikowane.
Zdunek Wybrzeże ma zaplonowane cztery treningi punktowane
Zdunek Wybrzeże ma zaplonowane cztery treningi punktowane
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Nowy sezon pierwszej ligi żużlowej startuje z początkiem kwietnia. W tygodniu poprzedzającym inaugurację zespół Zdunek Wybrzeże objedzie kilka test-meczów, tzw. treningów punktowanych.  

Pierwszym rywalem gdańszczan - 23 marca w Pile - będzie Euro Finannce Polonia, spadkowicz z Nice 1. Ligi Żużlowej. Dzień później do Gdańska przyjedzie Speed Car Motor Lublin, beniaminek PGE Ekstraligi. Trzecim - i jak na razie ostatnim rywalem - będzie forBET Włókniarz Częstochowa, z którym podopieczn trenera Mirosława Berlińskiego zmierzą się dwukrotnie: 26 marca w Częstochowie i 27 marca w Gdańsku.

- Oczywiście wszystkie nasze plany będziemy ewentualnie dopracowywać ze względu na warunki pogodowe, jednakże wstępne założenia już mamy. Cieszę się, że nasz zespół sprawdzi się na trudnym technicznie torze w Pile oraz na tle rywali z PGE Ekstraligi. Jednakże należy pamiętać, że treningi punktowane mają przede wszystkim za zadanie dać zawodnikom rozjeździć się po zimowej przerwie i na pewno tak będziemy je traktować - powiedział trener Mirosław Berliński.


treningi punktowaneoprac. WGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl