Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zdunek Wybrzeże. Żużlowcy znają plan treningów punktowanych

Żużlowcy Zdunek Wybrzeże po raz kolejny walczyć będą o awans do PGE Ekstraligi. O tym, czy będą do tej walki przygotowani, sprawdzą m.in. dwie drużyny z najwyższej klasy rozgrywkowej. Gdańszczanie tuż przed rozpoczęciem sezonu ligowego objadą cztery tzw. treningi punktowane. Te plany mogą być jeszcze modyfikowane.

Zdunek Wybrzeże. Żużlowcy znają plan treningów punktowanych
A
A
data publikacji: 02 stycznia 2019 r.
Zdunek Wybrzeże ma zaplonowane cztery treningi punktowane
Zdunek Wybrzeże ma zaplonowane cztery treningi punktowane
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


Nowy sezon pierwszej ligi żużlowej startuje z początkiem kwietnia. W tygodniu poprzedzającym inaugurację zespół Zdunek Wybrzeże objedzie kilka test-meczów, tzw. treningów punktowanych.  

Pierwszym rywalem gdańszczan - 23 marca w Pile - będzie Euro Finannce Polonia, spadkowicz z Nice 1. Ligi Żużlowej. Dzień później do Gdańska przyjedzie Speed Car Motor Lublin, beniaminek PGE Ekstraligi. Trzecim - i jak na razie ostatnim rywalem - będzie forBET Włókniarz Częstochowa, z którym podopieczn trenera Mirosława Berlińskiego zmierzą się dwukrotnie: 26 marca w Częstochowie i 27 marca w Gdańsku.

- Oczywiście wszystkie nasze plany będziemy ewentualnie dopracowywać ze względu na warunki pogodowe, jednakże wstępne założenia już mamy. Cieszę się, że nasz zespół sprawdzi się na trudnym technicznie torze w Pile oraz na tle rywali z PGE Ekstraligi. Jednakże należy pamiętać, że treningi punktowane mają przede wszystkim za zadanie dać zawodnikom rozjeździć się po zimowej przerwie i na pewno tak będziemy je traktować - powiedział trener Mirosław Berliński.


treningi punktowane-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl