Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zdunek Wybrzeże jedzie z Lokomotiv Daugavpils. Stawką finał pierwszej ligi

W niedzielę, 3 września, o godz. 14.30 na gdańskim torze dojdzie do jednego z najważniejszych meczów żużlowych tegorocznego sezonu. Zdunek Wybrzeże Gdańsk podejmie Lokomotiv Daugavpils. Kto awansuje do finału Nice 1. Ligi Żużlowej?

Zdunek Wybrzeże jedzie z Lokomotiv Daugavpils. Stawką finał pierwszej ligi
A
A
data publikacji: 02 września 2017 r.

Tor przy ul. Zawodników w Gdańsku, 16 lipca 2017 r. Zdunek Wybrzeże w meczu z Orłem Łódź
Tor przy ul. Zawodników w Gdańsku, 16 lipca 2017 r. Zdunek Wybrzeże w meczu z Orłem Łódź
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Zacznijmy od pogody, która w sporcie żużlowym ma niebagatelne znaczenie. Wiedzą o tym doskonale zawodnicy gdańskiego Zdunek Wybrzeże, którzy w tym sezonie kilkakrotnie ze względu na złe warunki atmosferyczne musieli mecze rozgrywać w innym niż pierwotnie planowano terminie. Jak będzie pod względem pogodowym w Gdańsku w niedzielę, 3 września? 

Prognozy są w miarę optymistyczne. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiada, że w sobotę oraz w niedzielę (2 i 3 września) będzie co prawda zachmurzenie duże, ale bez deszczu. Przelotne opady mogą pojawić się jedynie w nocy z soboty na niedzielę, kilkanaście godzin przed planowanym rozpoczęciem spotkania Zdunek Wybrzeże z Lokomotiv. 

Pogoda więc nie powinna przezszkodzić w rozegraniu meczu. A jego stawka jest wysoka: awans do finału rozgrywek pierwszej ligi. 

Pierwszy półfinał, który odbył się 20 sierpnia w Daugavpils, gdańscy żużlowcy przegrali 44:46. Podopieczni trenera Mirosława Kowalika po dwunastym biegu przegrywali jeszcze 30:42, ale w trzech kolejnych wyścigach wygrywali 4:2, 5:1 i 5:1. Skończyło się na dwupunktowej porażce.

By być w finale, gdańszczanie muszą teraz odrobić stratę dwóch punktów. Ma w tym pomóc nowy nabytek: Duńczyk Mikkel Bech. 

Klub z Gdańska wykorzystał otwierające się 1 września okno transferowe i zakontraktował aktualnego wicemistrza Danii. 23-letni Bech w tym sezonie występuje w Szwecji w Allsvenskan w Vastervik Speedway (średnia biegowa 2,022 pkt) i w duńskiej Metal Speedway League (średnia biegowa 1,962 pkt).

Duńczyk z gdańskim obiektem zapozna się w niedzielę, 3 września, podczas próby toru. W kadrze zespołu na spotkanie z Lokomotiv Daugavpils ma zastąpić awizowanego wcześniej Huberta Łęgowika.

- Mam dobry sezon. Zostałem wicemistrzem Danii, awansowałem do cyklu SEC, regularnie punktuję w Szwecji i Danii. Najwyższy czas pokazać się z dobrej strony w Polsce - mówi Bech. - Z pozytywnym nastawieniem czekam na pierwsze treningi i mecz na gdańskim torze. 

Trener Kowalik do meczu awizował wcześniej także następujących zawodników: Oskar Fajfer, Anders Thomsen, Troy Batchelor, Kacper Gomólski, Marcin Turowski.

Początek meczu w niedzielę, 3 września, na stadionie przy ul. Zawodników o godz. 14.30. Sprzedaż biletów w kasach przed meczem od godz. 12.40. Wejście na stadion od godz. 13.00. -
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl