Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zdunek Wybrzeże czy Get Well Toruń. Kto wjedzie do ekstraligi?

W niedzielę, 8 października, rozstrzygnie się, kto w tym roku awansuje do żużlowej ekstraligi. W Gdańsku na torze przy ul. Zawodników zmierzą się Zdunek Wybrzeże i Get Well Toruń. Początek spotkania o godz. 15.30. Czy będzie rekord frekwencji? Na dwa dni przed zawodami kibice wykupili już około 5 tysięcy wejściówek.

Zdunek Wybrzeże czy Get Well Toruń. Kto wjedzie do ekstraligi?
A
A
data publikacji: 07 października 2017 r.

Emocji na torze w Gdańsku na pewno nie zabraknie
Emocji na torze w Gdańsku na pewno nie zabraknie
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Zdunek Wybrzeże i Get Well rywalizują o ostatnie miejsce w przyszłorocznej ekstralidze w barażach. W pierwszym meczu w Toruniu gdańszczanie byli gorsi jedynie o cztery punkty (43:47). 

W tamtym spotkaniu świetnie jechali przede wszystkim Troy Batchelor i Kacper Gomólski (odpowiednio 13 i 12 punktów w sześciu biegach). Cichym bohaterem został młodzieżoweic Dominik Kossakowski, który punktował w każdym biegu, wyprzedzał nie tylko toruńskich juniorów, ale także Pawła Przedpełskiego i Jacka Holdera.

W ekipie „Aniołów” najlepszy był Grzegorz Walasek (12 punktów w 5 wyścigach).

O awansie zadecyduje niedzielny (8 października) rewanż, który na stadionie przy ul. Zawodników rozpocznie się o godz. 15.30. Trenerzy obu zespołów nie zmienili awizowanych składów:

Get Well: 

1. Paweł Przedpełski, 2. Jack Holder, 3. Michael Jepsen Jensen, 4. Grzegorz Walasek, 5. Chris Holder, 7. Igor Kopeć-Sobczyński

Zdunek Wybrzeże

9. Troy Batchelor, 10. Hubert Łęgowik, 11. Mikkel Bech, 12. Anders Thomsen, 13. Kacper Gomólski, 15. Dominik Kossakowski


W sprzedaży są jeszcze bilety. W piątek, 6 października, w kasach nie było już około 5 tysięcy wejściówek. Trybuny stadionu im. Zbigniewa Podleckiego mogą pomieścić około 10 tysięcy fanów. Czy padnie rekord frekwencji?


Ceny biletów na mecz barażowy:

1. Internet, przedsprzedaż na stadionie oraz stacja paliw 

Sektor zielony/niebieski:

 • Bilet normalny: 30 zł
 • Bilet ulgowy: 20 zł

Sektor czerwony:

 • Bilet normalny: 40 zł
 • Bilet ulgowy: 30 zł

2. Kasy stadionowe w dniu meczu

Sektor zielony/niebieski:

 • Bilet normalny: 35 zł
 • Bilet ulgowy: 20 zł

Sektor czerwony:

 • Bilet normalny: 45 zł
 • Bilet ulgowy: 30 zł

Uwaga: Do ulgi uprawnione są wszystkie kobiety, młodzież szkolna, studenci do 26. roku życia (urodzeni w 1989 roku i młodsi), emeryci, renciści oraz opiekunowie osób niepełnosprawnych. W przypadku wątpliwości dotyczących wieku bileter może zażądać okazania dokumentu ze zdjęciem stwierdzającym wiek, w przypadku jego braku bileter może odmówić wstępu na zawody. Dzieci do lat 7 oraz osoby niepełnosprawne na zawody wchodzą gratis.


Sprzedaż biletów

1. Sobota 

Będzie otwarta jednak kasa przy Bramie Maratońskiej w godzinach 15.00-19.00. W sprzedaży będą też programy zawodów.

Ponadto sprzedaż biletów przez cały czas odbywa się na stacji paliw Moya przy ulicy Śnieżnej 1 w Gdańsku (w godzinach 6:00-23:00) lub poprzez stroną internetową: bilety.wybrzezegdansk.pl.

2. Niedziela

Sprzedaż biletów rozpocznie się o godzinie 11.30 w kasie od strony Bramy Maratońskiej. Pozostałe siedem kas będzie otwarte od 13.30. 


Wejście na stadion

Bramy główne na stadion zostaną otwarte o godzinie 13.30. Wejścia na sektory zostaną otwarte o godzinie 13.30

 • Brama nr 2 - sektor /zielony - 2 bramofurty
 • Brama nr 5 - trybuna honorowa/sektor czerwony - 1 bramofurta
 • Brama nr 6 - trybuna VIP - 1 bramofurta
 • Brama nr 7 - sektor niebieski/zielony - 1 bramofurta
 • Brama nr 8 - sektor niebieski/zielony - 10 bramofurt
 • Wejście od ulicy Zawodników będzie dostępne tylko i wyłącznie dla kibiców Get Well Toruń!


Przejście przez bramofurty

W związku z uruchomieniem systemu kontroli wstępu na obiekt przejście przez bramofurty będzie możliwe jedynie po zeskanowaniu biletu lub karnetu. Zeskanowanie karnetu zajmuje kilka sekund i jest czynnością bardzo prostą. Uprzejmie prosimy o cierpliwość i przybycie na stadion odrobinę szybciej. Poniżej zamieszczamy krótkie instrukcje dotyczące użytkowania biletów i karnetów.


Punkt obsługi technicznej 

Punkt obsługi technicznej czynny będzie od godziny 14:00, znajduje się w kontenerze - stróżówce tuż za główną bramą od strony Bramy Maratońskiej. W punkcie obsługi technicznej można odebrać bilety wygrane w konkursach oraz wymienić zaproszenia na bilety. Do punktu obsługi technicznej zapraszamy również po wszelkiego rodzaju akredytacje.


Prognoza pogody na niedzielę, 8 października, jest umiarkowana. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przewiduje tego dnia w Gdańsku 10 st. C, zachmurzenie duże z przejściowymi opadami deszczu, wiatr 8m/s. Oby to wystarczyło do rozegrania meczu. -
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Waldemar Gabis (0)
www.gdansk.pl
waldemar.gabis@gdansk.pl
więcej tekstów autora