Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zdunek Wybrzeże bez trenera. Lech Kędziora zrezygnował z prowadzenia gdańskich żużlowców

Lech Kędziora zrezygnował z prowadzenia Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Przyczyną rezygnacji są niezadowalające wyniki sportowe drużyny: gdańszczanie, których celem jest awans do ekstraligi, w siedmiu dotychczasowych meczach ligowych zdobyli zaledwie cztery punkty.

Zdunek Wybrzeże bez trenera. Lech Kędziora zrezygnował z prowadzenia gdańskich żużlowców
A
A
data publikacji: 29 maja 2018 r.
Lech Kędziora (pierwszy z lewej) podczas przedsezonowej prezentacji zespołu Zdunek Wybrzeże Gdańsk
Lech Kędziora (pierwszy z lewej) podczas przedsezonowej prezentacji zespołu Zdunek Wybrzeże Gdańsk
fot. Mateusz Ochocki/KFP

Lech Kędziora stanowisko trenera Zdunek Wybrzeże Gdańsk oficjalnie objął 7 listopada w 2017 roku. Doświadczony szkoleniowiec miał poprowadzić gdański zespół do awansu do PGE Ekstraligi. Niestety rzeczywistość zweryfikowała oczekiwania trenera i zarządu klubu. W siedmiu spotkaniach ligowych gdański zespół zanotował pięć porażek, ma cztery punkty i zajmuje obecnie szóstą pozycję w ligowej tabeli. 

Po niedzielnej (27 maja) porażce na wyjeździe z Car Gwarant Start Gniezno 44:46 trener Lech Kędziora zdecydował się złożyć rezygnację ze stanowiska trenera. Swoją decyzję umotywował słabymi wynikami sportowymi drużyny. Zarząd klubu po krótkiej naradzie zdecydował się przyjąć rezygnację

- Lechowi Kędziorze dziękujemy za pół roku pracy w klubie Niestety rezultaty zespołu nie spełniały oczekiwań zarówno naszych, jak i samego trenera,który uznał, że jego czas w Gdańsku się skończył. Zdecydowaliśmy się zaakceptować decyzję szkoleniowca. Przed nami siedem spotkań ligowych, w których cały czas możemy odwrócić losy sezonu. Mocno wierzymy, że ten zespół ma potencjał, by jeszcze nie raz uszczęśliwić gdańskich kibiców - powiedział prezes zarządu klubu Tadeusz Zdunek.

Gdańscy żużlowcy najbliższy mecz rozegrają 10 czerwca na stadionie przy ul. Zawodników z Car Gwarant Start Gniezno. Tym spotkaniem rozpoczną rundę rewanżową. Zespołom doliczane będą dodatkowe punkty bonusowe za wygranie dwumeczu

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl