Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zdrowo i aktywnie. Tego nikt nie powinien przegapić!

W sobotę i niedzielę, 9-10 kwietnia, w Gdańsku obchodzone będą Światowe Dni Zdrowia i Aktywności Fizycznej. Podczas tego weekendu na gdańszczan czekać będzie wiele aktywności sportowych oraz darmowe badania profilaktyczne.

Zdrowo i aktywnie. Tego nikt nie powinien przegapić!
A
A
data publikacji: 08 kwietnia 2016 r.

Na Wyspie Sobieszewskiej odbywać się będzie festyn sportowo-rekreacyjny. O tym, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy, warto przekonać się samemu. Na zdjęciu festyn w Parku Oruńskim w 2015 roku
Na Wyspie Sobieszewskiej odbywać się będzie festyn sportowo-rekreacyjny. O tym, jakie atrakcje przygotowali organizatorzy, warto przekonać się samemu. Na zdjęciu festyn w Parku Oruńskim w 2015 roku
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Światowy Dzień Zdrowia ustanowiony został przez Światową Organizację Zdrowia i obchodzony jest corocznie 7 kwietnia. Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej palące i zaniedbane problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. W tym roku w Gdańsku obchodzony jest wspólnie ze Światowym Dniem Aktywności Fizycznej. podczas weekendu 9 i 10 kwietnia.


Festyn na Wyspie Sobieszewskiej

W sobotę na Wyspie Sobieszewskiej o godz. 11:00 rozpocznie się impreza sportowo-rekreacyjna w Zespole Kształcenia Podstawowego i Przedszkolnego Nr 1 przy ul. Tęczowej 6. Będzie to okazja do spędzenia rodzinnie i aktywnie czasu wolnego, wygrania atrakcyjnych gadżetów oraz do aktywności fizycznej i sprawdzenia swoich umiejętności w nietypowych konkurencjach sportowych.

Podczas festynu będzie można uzyskać informacje na temat World Scout Jamboree 2023, a także podpisać się pod listem poparcia kierowanym do Ministerstwa Infrastruktury o dofinansowanie przez Rząd budowy mostu na Wyspę Sobieszewską. Zbieranie podpisów pod listem jest inicjatywą mieszkańców Wyspy Sobieszewskiej powstałą we współpracy z Radą Dzielnicy, Stowarzyszeniem Przyjaciół Wyspy Sobieszewskiej, Lokalną Organizacją Turystyczną "Wyspa Sobieszewska" oraz Kołem Emerytów "Bursztynek".

- To bardzo cenna inicjatywa, bardzo za nią dziękujemy. Wiem, że podpisy zbierane będą nie tylko podczas festynu. Zbierane są na co dzień w Gdańskim Archipelagu Kultury "Wyspa Skarbów" przy ul. Turystycznej a także w szkołach w Świbnie i w Sobieszewie oraz w lokalnych sklepach - mówi prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.


Sprawdź swoje zdrowie

W sobotę i niedzielę będzie można wykonać darmowe badania profilaktyczne w Galerii Handlowej Madison oraz Galerii Bałtyckiej. W obu galeriach handlowych od godz. 12: 00 będzie można sprawdzić swój wiek metaboliczny, przeanalizować i skonsultować skład ciała, zmierzyć poziom cukru i ciśnienie.

Do dyspozycji mieszkańców będą specjaliści do spraw uzależnień, dietetycy, lekarze, z którymi można będzie skonsultować sytuację zdrowotną dziecka.


Rodzice i nauczyciele po dwóch stronach boiska

W sobotę w czterech gdańskich szkołach podstawowych równocześnie odbywać się będą turnieje gry w piłkę. Formuła turnieju zakłada, że drużyny składać się będą z nauczycieli oraz rodziców danej placówki oświatowej.

Powstałe drużyny zapraszamy do wyboru placówki, w której będą rywalizować:

- Szkoła Podstawowa Nr 79, ul. Kołobrzeska 49, Gdańsk 80- 391, start godz. 10:00

  • Zgłoszenia przyjmuje koordynator Turnieju: Jan Ptach, e-mail: jan.ptach@gdansk.gda.pl

- Szkoła Podstawowa Nr 12, ul. Człuchowska 6, 80-180 Gdańsk, start godz. 9.00

  • Zgłoszenia przyjmuje koordynator Turnieju: Dariusz Patalan, e-mail: darekplatan@wp.pl

- Szkoła Podstawowa Nr 27, ul. Srebrniki 10, 80-282 Gdańsk, start godz. 9.00

  • Zgłoszenia przyjmuje koordynator Turnieju: Adam Perzyński, e-mail: dyrektor@sp27gdansk.pl

- Pozytywna Szkoła Podstawowa, ul. Azaliowa 18, 80-177 Gdańsk, start godz. 11.00

  • Zgłoszenia przyjmuje koordynator Turnieju: Jakub Jastrzębski, e-mail: j.jastrzębski@rodzicenasali.pl

U koordynatorów można uzyskać informacje dotyczące zgłoszenia oraz regulaminu rozgrywek
 

-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl