PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE
Zbuduj szopkę bożonarodzeniową. Na święta i na konkurs
Zbuduj szopkę bożonarodzeniową. Na święta i na konkurs
Jak co roku, Dom Sztuki Gdański Archipelag Kultury zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. To już 22. edycja. Prace można zgłaszać jeszcze dziś i jutro.

XXII Edycja Konkursu Szopki Bożonarodzeniowej
XXII Edycja Konkursu Szopki Bożonarodzeniowej
źródło: GAK

Każdego roku przed zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia Dom sztuki GAK tradycyjnie już zaprasza do udziału w konkursie plastycznym na wykonanie Szopki Bożonarodzeniowej.

Formuła konkursu jest otwarta a prace będą oceniane w trzech kategoriach wiekowych: od 6 do 10 lat, od 11 do14 oraz od 15 do 19 lat . W najstarszej grupie wiekowej mogą również uczestniczyć osoby niepełnosprawne bez ograniczeń wieku. Zostało niewiele czasu, zgłoszenia przyjmowane są do  1 grudnia 2017 roku.

Organizator konkursu dopuszcza różne techniki plastyczne od rzeźby w glinie, przez ceramikę aż do malarstwa i różnych, mieszanych technik. Najważniejsza jest inwencja.

Prace oceniać będzie jury złożone z artystów plastyków a wystawa pokonkursowa i wręczenie nagród laureatom będzie miało miejsce 8 grudnia 2017 roku o godz. 14:00 w Domu Sztuki GAK ul. Stryjewskiego 25 Gdańsk. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem sprawuje Prezydent Miasta Gdańska Pan Paweł Adamowicz.

Szczegółowy regulamin konkursu i z wzór zgłoszenia na stronie internetowej Domu Sztuki GAK

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl