Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zbliża się Święto Niepodległości. Biało-czerwone flagi trafiły do gdańszczan

W poniedziałek, 6 listopada, w samo południe na placu przed Krewetką przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek rozdawał mieszkańcom biało-czerwone flagi. Nie była to jedyna okazja, by przed 11 listopada otrzymać flagę z barwami RP.

Zbliża się Święto Niepodległości. Biało-czerwone flagi trafiły do gdańszczan
A
A
data publikacji: 06 listopada 2017 r.

Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek rozdawał gdańszczanom biało-czerwone flagi
Przewodniczący Rady Miasta Gdańska Bogdan Oleszek rozdawał gdańszczanom biało-czerwone flagi
fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

„Tydzień z biało-czerwoną flagą” to akcja organizowana od lat przez Radio Gdańsk. W ramach tego wydarzenia ponad pół tysiąca flag rozdał dziś gdańszczankom i gdańszczanom Bogdan Oleszek, przewodniczący Rady Miasta Gdańska.

- Zapraszamy wszystkich gdańszczan, aby wzięli udział w radosnej paradzie 11 listopada. Jeżeli jeszcze nie mają flagi, warto przyjść na plac przed Krewetką gdzie będziemy je rozdawali - mówił przewodniczący RMG. 

We wtorek, 7 listopada między godz. 12.00 a 13.00 flagi rozdawane będą w sąsiedztwie Bramy Wyżynnej w Gdańsku, m.in przez Mieczysława Struka, marszałka województwa pomorskiego.

- W najbliższą sobotę będziemy jak co roku świętować ważne i wyjątkowe wydarzenie: rocznicę odzyskania Niepodległości. Pamiętajmy, że to dzień, który łączy nas wokół najważniejszych symboli polskości, takich jak biało-czerwona flaga. Dlatego ważne, żeby ten symbol, flagę, odpowiednio eksponować - mówi Mieczysław Struk. - Jest to jedna z tych niewielu rocznic w historii Polski, które mają radosny charakter. Zbyt często wspominamy, przeżywamy narodowe klęski, porażki, napaści, tym bardziej warto wspólnie świętować tę dobrą datę. Chcę do tego zachęcać, dlatego chętnie włączyłem się w tę akcję.


fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

Kolejna okazja, by otrzymać flagę już nie tylko Polski, ale także i Gdańska będzie w piątek (10 listopada) o godz. 18.00 na parkingu Polskiej Filharmonii Bałtyckiej. Tego wieczoru po raz pierwszy zobaczyć będzie można nową atrakcję turystyczną naszego miasta - wielki napis GDAŃSK. Z okazji Święta Niepodległości będzie podświetlony na biało-czerwono. Dla uczestników wydarzenia przygotowano łącznie 1000 flag Polski i Gdańska.


Flagę warto wywiesić przed domem lub w oknie, a 11 listopada o godz. 9.00 przyjść na Podwale Staromiejskie, skąd wyruszy XV gdańska Parada Niepodległości.-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. IB (0)
www.gdansk.pl