Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Przed początkiem roku szkolnego, zadbaj o bezpłatne przejazdy komunikacją

Ponad 43 tysiące młodych gdańszczan - na 64 tysiące uprawnionych - ma już Kartę Mieszkańca z dodanym pakietem bezpłatnych przejazdów. Aby korzystać z darmowych przejazdów miejskimi autobusami i tramwajami, trzeba być uczniem, mieć ważną legitymację szkolną i posiadać Kartę Mieszkańca.

Przed początkiem roku szkolnego, zadbaj o bezpłatne przejazdy komunikacją
A
A
data publikacji: 28 sierpnia 2018 r.
komunikacja
                                                                                                                                                                                                               
W Gdańsku z bezpłatnej komunikacji skorzystać może 64 tysiące uczniów
 Dominik Paszliński/gdansk.pl

Z bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską młodzi gdańszczanie mogą korzystać od 1 lipca 2018 roku. Warunkiem bezpłatnych przejazdów miejskimi autobusami i tramwajami w Gdańsku jest posiadanie Karty Mieszkańca i ważnej legitymacji szkolnej. Trzeba też aktywować Pakiet Bezpłatnych Przejazdów. Przywilej korzystania z bezpłatnej komunikacji w naszym mieście przysługuje uczniom do 24. roku życia.

Bezpłatna komunikacja dotyczy wszystkich dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych i wszystkich ponadpodstawowych. W Gdańsku skorzystać z niej może 64 tysiące uczniów.

Opcja bezpłatnego biletu dla dzieci i młodzieży uczącej się jest zintegrowana z Gdańską Kartą Mieszkańca i tylko ta karta umożliwia doładowanie na nośnik biletu i wgrania legitymacji szkolnej.

Aby otrzymać Kartę Mieszkańca trzeba spełniać jeden z warunków:

  • być zameldowanym w Gdańsku
  • rozliczać się z podatku dochodowego w gdańskich urzędach skarbowych
  • opłacać podatek od nieruchomości
  • opłacać media związane z nieruchomościami zlokalizowanymi w Gdańsku


Projekt dotyczy także dzieci w wieku 4-7 lat. W ich przypadku niezbędne będzie posiadanie jedynie Gdańskiej Karty Mieszkańca. Podczas kontroli Karta Mieszkańca zostanie przyłożona do czytnika kontrolera w celu identyfikacji użytkownika Karty.

Wszystkie informacje dotyczące Karty Mieszkańca - jak ją otrzymać, gdzie odebrać, itp. - na stronie   jestemzgdanska.pl.-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AK (0)
www.gdansk.pl