Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zbiórka dla hospicjum (prawie) zakończona. Czy uda się zebrać jeszcze dwa tysiące złotych?

Zaplanowana na 17 lutego gala z okazji 10-lecia działalności Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci stanęła pod znakiem zapytania. Kilka tygodni temu wycofał się sponsor wydarzenia. Na organizację uroczystości potrzebnych jest 15 tys. zł. Dzięki ludziom o dobrych i wrażliwych sercach w ciągu dziesięciu dni udało się zebrać 13 tysięcy złotych.

Zbiórka dla hospicjum (prawie) zakończona. Czy uda się zebrać jeszcze dwa tysiące złotych?
A
A
data publikacji: 15 lutego 2018 r.

Gala z okazji 10-lecia Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci odbędzie się dzięki pomocnym ludziom
Gala z okazji 10-lecia Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci odbędzie się dzięki pomocnym ludziom
Mateusz Ochocki/KFP

- Gdyby udało nam się zebrać jeszcze dwa tysiące, byłoby fantastycznie - mówi Paweł Ryta, koordynator wolontariatu z Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. - Gdy okazało się, że zaplanowana gala może nie dojść do skutku, byłem bliski załamania. Mieliśmy dwa tygodnie, by zebrać pieniądze. Przyznam, że nie wierzyłem, że to się nam uda. Pomagać dzieciom, to co innego, niż wesprzeć finansowo organizację gali. Tutaj chodzi przecież o podziękowanie wolontariuszom, którzy swoją pracę wykonują charytatywnie. Bałem się, że ludzie zbagatelizują tę sprawę, że nie zrozumieją, jakie to dla nas ważne, by podziękować wolontariuszom za ich trud i poświęcenie. Jestem w szoku i bardzo wszystkim dziękuję. Mam nadzieję, że wszyscy goście gali, zapamiętają to wydarzenie i będą cudownie się bawić.

Zbiórka, która nadal trwa w internecie, skierowana była do osób prywatnych. Na stronie widzimy, że udało się zebrać kwotę 4 tys. złotych. Pracownicy hospicjum nie poprzestali jednak wyłącznie na tej inicjatywie, lecz pukali do wielu drzwi, także do firm.

Środki zaczęły wpływać na prywatne konto hospicjum. Największą hojnością wykazało się Forum Gdańsk. Także gdańscy radni udowodnili, że można na nich liczyć.

Co ciekawe, nie tylko gdańszczanie wzięli udział w tej akcji. Do zbiórki przyłączyły się też słupskie szkoły: uczniowie zbierali pieniądze nie tylko w szkołach, ale również w czasie wolnym - stali z puszkami w centrach handlowych.

Oto komunikat, który wystosowało hospicjum, prosząc o pomoc dwa tygodnie temu:

"Uprzejmie prosimy o pomoc w znalezieniu funduszy na bardzo ważne wydarzenie Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci - galę nagrodzenia wolontariuszy za 10 lat wspierania Hospicjum.

Niestety, na 2 tygodnie przed imprezą wycofał się sponsor. I z tego powodu mamy olbrzymi kłopot. Już za chwilę pakujemy się do aut i jedziemy szukać funduszy, jednak stoimy przed prawdziwym dramatem, że tak wspaniała i ważna dla nas impreza może zostać odwołana.

Wolontariusze przy takiej instytucji jak nasza to ludzie na wagę złota. Należy im się poważny szacunek. Gala podziękowań jest jedynym momentem, gdy możemy im tak oficjalnie podziękować i pokazać, że są dla nas bardzo ważni.

Łączne koszty nagród, wynajmu sali, itd. są wysokie i całej kwoty na pewno nie uda się nam zebrać jeżdżąc od firmy do firmy, stąd nasza prośba do Państwa.

Pomorskie Hospicjum dla Dzieci w tym wypadku nie może opłacić w/w gali z własnego budżetu, gdyż nie jest to opieka medyczna. Niestety albo "stety", tylko takie opłaty zgodnie ze statutem mogą być opłacane z pieniędzy budżetowych.

Dlatego prosimy, każdy kto ma chęć i możliwość wsparcia nas wpłatą na ten cel jest dla nas na wagę złota."
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Natalia Gawlik (0)
www.gdansk.pl
natalia.gawlik@gdansk.pl
więcej tekstów autora