PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zbadasz się, rzucisz palenie, zdrowo zjesz. "Piknik na Zdrowie" w Hevelianum

Zbadasz się, rzucisz palenie, zdrowo zjesz. "Piknik na Zdrowie" w Hevelianum
Bezpłatne badania, nauka rzucania palenia i zasad udzielania pierwszej pomocy, zdrowe jedzenie i pokaz ratownictwa medycznego to niektóre z atrakcji tegorocznego "Pikniku na Zdrowie". W sobotę, 8 czerwca 2019 r. w Hevelianum na Górze Gradowej organizatorzy zapraszają całe rodziny w godz. 11-16.
2019-06-06_rowerowy_maj_030_799x533.JPG
Gdańskie Hevelianum jest doskonałym miejscem na miejskie pikniki. Nz Piknik na zkończenie Rowerowego Maja w czerwcy 2019 roku
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

To już 12 edycja wydarzenia pod hasłem "Piknik na Zdrowie". Organizatorami są Gdański Uniwersytet Medyczny, Hevelianum i Uniwersyteckie Centrum Kliniczne.

- Zapraszam mieszkańców Trójmiasta i okolic, gości, którzy przyjechali do Gdańska z różnych regionów Polski, do udziału w Pikniku na Zdrowie - powiedział Marcin Gruchała, rektor GUMed. - Zaplanowaliśmy wiele atrakcji, od bezpłatnych badań profilaktycznych po dobrą zabawę. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Wszyscy, którzy odwiedzą tego dnia Hevelianum będą mogli skorzystać m.in. z bezpłatnych badań poziomu cukru i cholesterolu we krwi, nauki samobadania piersi, porad jak rzucić palenie. Chętni nuczą się jak przygotować samodzielnie maść lub krem oraz poznają zasady udzielania pierwszej pomocy.

- Piknik na Zdrowie co roku cieszy się dużym zainteresowaniem. To cenna inicjatywa, z której skorzystać mogą nie tylko nasi pacjenci. Specjaliści z klinik i poradni Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego chętnie podzielą się swoją wiedzą z uczestnikami tego wydarzenia, którego po raz pierwszy jesteśmy współorganizatorem - dodaje Jakub Kraszewski, dyrektor naczelny UCK.

Podczas Pikniku do dyspozycji zainteresowanych będzie aż 61 namiotów, w których także dla najmłodszych przygotowano wiele atrakcji np. Szpital Pluszowego Misia.

- Edukacja przez zabawę to główne zadanie Hevelianum, dlatego w tym roku włączyliśmy się w organizację Pikniku na Zdrowie, aby edukować w zakresie zdrowego stylu życia, a także profilaktyki zdrowotnej - dodaje Paweł Golak, dyrektor Hevelianum.

plakacisko
 

 

Dla osób które zgłodnieją organizatorzy przewidzieli posiłek - mercimek corbasi, czyli... zupę soczewicową. Przyrządza się ją z czerwonej soczewicy namoczonej wcześniej z dodatkiem marchewki, koncentratu pomidorowego i bulionu rosołowego. Nie zabraknie też degustacji humusu, wody imbirowej z cytryną i wyciągiem z liści stewii oraz zupy pomidorowej z kaszą jaglaną. 

Wstęp na imprezę wolny. Dodatkowe informacje

 

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl