Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zażalenie na działania prokuratury i skarga do Rady Etyki Mediów

Prezydent Gdańska złożył zażalenie na postanowienie prokuratora, który odmówił wszczęcia śledztwa dotyczącego wystawienia przez Młodzież Wszechpolską "Aktu Zgonu Politycznego" bez szczegółowego rozpoznania sprawy. Paweł Adamowicz złożył też skargę na pracownika Telewizji Polskiej Łukasza Sitka za napastliwe zachowanie i manipulowanie przekazem.

Zażalenie na działania prokuratury i skarga do Rady Etyki Mediów
A
A
data publikacji: 28 września 2017 r.

Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz
fot. Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

We wtorek, 26 września, Paweł Adamowicz złożył zażalenie na postanowienie prokuratora Prokuratury Rejonowej dla Wrocławia, który odmówił wszczęcia śledztwa w sprawie wystawienia przez Młodzież Wszechpolską „politycznego aktu zgonu”.

- Prokuratura nie powinna przechodzić obojętnie obok tego typu działań, gdyż prowadzą one do brutalizacji życia politycznego w Polsce. Jeżeli prokuratura nie podejmuje żadnych działań w tego rodzaju sprawach, ich autorzy czują społeczne przyzwolenie dla swoich czynów. A w przestrzeni publicznej niedługo zacznie pojawiać się coraz więcej „politycznych wyroków śmierci”. Wierzę, że prokuratura podejmie stosowne kroki i winni zostaną ukarani - mówi Paweł Adamowicz.


Prezydent Adamowicz zamieścił też wpis w tej sprawie na swoim profulu na FB:


Prezydent Gdańska złożył także skargę do Rady Etyki Mediów na pracownika Telewizji Polskiej Łukasza Sitka. Wśród zarzutów są m.in.: napastliwe zachowanie, agresja i terror słowny, brak obiektywizmu i manipulowanie przekazem

- Napastliwe działania prowadzone w ostatnich dniach przez Łukasza Sitka, pracownika redakcji TVP Info, znalazły kumulację 14 września, kiedy zostałem przez niego zaatakowany po wyjściu z posiedzenia Komisji Śledczej w Warszawie. Biorąc pod uwagę konsekwentne, napastliwe i agresywne zachowanie, prezentowany przez niego skrajny brak obiektywizmu i stronniczość zdecydowałem się na złożenie przeciwko niemu skargi do Rady Etyki Mediów - mówi prezydent Adamowicz.


ZOBACZ film z nagraniem napaści na Pawła Adamowicza


Sami dziennikarze oceniają działalność Łukasza Sitka jednoznacznie negatywnie. Hanna Kordalska-Rosiek, dziennikarka TVP3 Gdańsk i przewodnicząca związku zawodowego w telewizji określiła działalność Sitka mianem "brudnego dziennikarstwa".-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl