PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zawsze w lewo. W niedzielę inauguracja żużla w Gdańsku

Zawsze w lewo. W niedzielę inauguracja żużla w Gdańsku
Pierwsza liga żużlowa, czyli Nice PLŻ swój początek miała w wielkanocny poniedziałek. Renault Zdunek Wybrzeże pierwszy mecz pojedzie w niedzielę, 3 kwietnia, na własnym obiekcie ze Stalą Rzeszów. Bilety na mecz w cenie 15 i 25 zł. Dzień wcześniej, w sobotę, 2 kwietnia, prezentacja zespołu.

Gdańscy żużlowcy podczas jednego z tegorocznych treningów na własnym stadionie
Gdańscy żużlowcy podczas jednego z tegorocznych treningów na własnym stadionie
Jerzy Pinkas/www.gdansk.pl

Pierwszy mecz gdańszczan z Lokomotiv Daugavpils został przełożony ze względu na panujące na Łotwie ciągle zimowe warunki.

- Nie było sensu narażać zawodników na kontuzje a klub na koszty związane z wyjazdem - mówił nam Grzegorz Dzikowski kilka dni temu, dlaczego inauguracyjne spotkanie zostało przełożone.

Nowy termin meczu z Lokomotivem to 12 czerwca.

W wielkanocny poniedziałek pojechali inni. Oto wyniki: Stal Rzeszów - Orzeł Łódź 50:39, Polonia Piła - Eko-Dir Włókniarz Częstochowa 61:29, Speedway Wanda Instal Kraków - KSM Krosno 48:42, Kolejarz Opole - Polonia Bydgoszcz 46:44. Pauzował Holistic-Polska Rawicz.

- Spodziewałem się, że liga będzie wyrównana, ale dwa wyniki z pierwszej kolejki mnie mimo wszystko zaskoczyły. Bardzo wysokie zwycięstwo Polonii Piła z Włókniarzem Częstochowa oraz przegrana Polonii Bydgoszcz z Kolejarzem Opole - skomentował rezultaty pierwszej kolejki Nice PLŻ szkoleniowiec gdańszczan.

Jak spiszą się żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeże w niedzielę?

Łatwo na pewno nie będzie. Stal Rzeszów jeszcze w ubiegłym sezonie jeździła w najwyższej klasie rozgrywek a w składzie miała m.in. Amerykanina Grega Hancocka, trzykrotnego indywidualnego mistrza świata. W tym sezonie nie została do nich dopuszczona ze względu na zaległości finansowe.

W pierwszej kolejce Nice PLŻ popularne „Żurawie” pokonały Orła Łódź 50:39, zwycięstwo mogło być bardziej okazałe, ale problemy sprzętowe miał jeden z liderów zespołu z Rzeszowa - Scott Nichols.


Trenerzy obu zespołów - Grzegorz Dzikowski i Janusz Ślączka - na mecz awizowali:

  • Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk:

9. Krzysztof Jabłoński

10. Oskar Fajfer

11. Linus Sundstroem

12. Anders Thomsen

13. Renat Gafurow

14. Dawid Wawrzyniak

  • Stal Rzeszów:

1. Nicklas Porsing

2. Maciej Kuciapa

3. Karol Baran

4. Scott Nicholls

5. Dawid Lampart

7. Grzegorz Bassara

W gdańskiej ekipie dziwi przede wszystkim brak Magnusa ”Zorro” Zetterstroema, który nieźle radził sobie w spotkaniach kontrolnych.

- Wybrałem właśnie tych zawodników z kilku powodów. Za nami długi okres przygotowawczy i nie można się tutaj kierować wynikami jednego treningu punktowanego, czy pojedynczych jazd. Mamy ośmiu kandydatów na pozycje seniorskie i każdy będzie nam potrzebny. Przed nami jeszcze siedemnaście kolejek i na pewno nikogo nie skreślam - tłumaczył swój wybór trener Dzikowski.

W składzie gdańszczan znalazło się za to miejsce dla Oscara Fajfera i Krzysztofa Jabłońskiego, którzy w środku tygodnia startowali w eliminacjach do „Złotego Kasku”. Do finału nie awansowali, ale spisali się przyzwoicie, zdobywając odpowiednio 10 i 9 punktów, co dało im szóste i siódme miejsce. Fajfer awans przegrał po biegu dodatkowym.


Prezentacja zespołu

Dzień przed meczem ze Stalą, w sobotę, 2 kwietnia, na stadionie przy ul. Długie Ogrody odbędzie się prezentacja całego zespołu Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk. Podczas spotkania będzie można porozmawiać z każdym z żużlowców, zebrać autografy wszystkich członków zespołu czy też zrobić sobie zdjęcie na żużlowym motocyklu.

Będzie też czynny punkt gastronomiczny z posiłkami oraz ciepłymi i zimnymi napojami.

Początek o godz. 13. Wstęp wolny.


Bilety w sprzedaży

W sobotę, 2 kwietnia, w godzinach 12.00-19.00 będzie prowadzona przedsprzedaż biletów na niedzielny mecz Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Stal Rzeszów. Otwarta będzie kasa od strony Bramy Maratońskiej.

Od soboty dostępny będzie w sprzedaży także 24-stronicowy program zawodów w cenie 5 zł.

W niedzielę, 3 kwietnia, od godz. 10:00 do dyspozycji fanów otwarta będzie jedna kasa, od godziny 12.00 kolejnych siedem kas. Łącznie przed meczem będzie można korzystać z ośmiu wejść:

- 5 kas przy Bramie Maratońskiej

- 2 kasy przy wejściu tuż przy stacji paliw (najbliżej ul. Łąkowej)

- 1 kasa przy bramie wjazdowej od ul. Podwale Przedmiejskie (między marketem a stacją paliw).

Bilety w cenie od 15 (ulgowy) i 25 (normalny) zł.


Czytaj także:

Grzegorz Dzikowski: - Nie traktują klubu, jak bankomat
 

Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze