PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zaszczepmy dzieciom pasję do sportu. Karnety kupione, dzieci zobaczą mecze żużlowe.

Zaszczepmy dzieciom pasję do sportu. Karnety kupione, dzieci zobaczą mecze żużlowe.
Prawie dwieście dzieci, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku z opiekunami obejrzy w niedzielę 7 kwietnia 2019 roku mecz drugiej rundy Nice I. Ligi Żużlowej. To wynik akcji społecznej „Zaszczepmy dzieciom sport”, której pomysłodawcami są Gdański Klub Żużlowy „Wybrzeże” i Fundacja Zenona Plecha.
2019-03-16_zuzel_006_799x533.JPG

Gdańsk. Sparing Żużlowy Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Speed Car Motor Lublin, marzec 2019 rok

Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

 

Pomysłodawcami i organizatorami akcji są: GKŻ „Wybrzeże” oraz Fundacja Zenona Plecha; partnerami: MOPR w Gdańsku i Pomorskie Hospicjum dla Dzieci. Dzięki takiej niespodziance najmłodsi gdańszczanie będa mogli aktywnie spędzić czas. Być może w przyszłości zechcą rozwijać sportową przygodę, która może stać się sposobem na życie.

W ramach tego przedsięwzięcia udało się pozyskać darczyńców, którzy zakupili karnety dla najmłodszych podopiecznych MOPR i Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, na mecze żużlowe przy ulicy Zawodników 1. Każdy karnet to sześć wejściówek. 7 kwietnia około godz. 14.00 dzieci objęte wsparciem MOPR obserwować będą zmagania sportowców: Zdunka Wybrzeże Gdańsk z Unią Tarnów (najmłodsi podopieczni Hospicjum dołączą w kolejne niedziele).

Celem akcji adresowanej do dzieci w wieku od 7 do 14 lat jest m.in. zaszczepienie pasji i miłości do sportu i zdrowego stylu życia. Zapewnienie najmłodszym zabawy i emocji.

- Mecze żużlowe to nie koniec niedzielnych niespodzianek - mówi Sylwia Ressel, konsultant ds. komunikacji społecznej MOPR w Gdańsku. - GKŻ „Wybrzeże”, w ramach współpracy z Ośrodkiem i zasady odpowiedzialności społecznej, podczas meczu organizuje Kubie objętemu wsparciem pomocy społecznej jedenaste urodziny. Chłopiec kocha sport, ma nawet zadatki na zawodnika. Ze swoimi gośćmi zasiądzie w loży VIP, by uroczyście świętować ten bardzo ważny dzień w roku. Wielka feta zapewniona!

MOPR zaprasza też innych przedstawicieli biznesu i instytucji, dla których zasada społecznej odpowiedzialności jest istotna, do współdziałania na rzecz potrzebujących gdańszczanek i gdańszczan. Do wsparcia dzieci i młodzieży lub samotnych osób 60+.

Do takiej współpracy zachęca także Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji i usług społecznych podkreślając m.in. korzyści z niej wynikające - od satysfakcji z pomocy potrzebującemu człowiekowi po budowanie marki odpowiedzialnego biznesu.

Informacje o możliwościach współpracy są dostępne w broszurze „Bądź odpowiedzialny społecznie z MOPR Gdańsk”

Na Państwa sygnały czekają: Magdalena Theus, kom. 797 909 120 (magdalena.theus@mopr.gda.pl) i Anna Dunajska kom. 797 909 119 z Referatu Animacji i Wolontariatu MOPR w Gdańsku.

Czytaj także:

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku czeka na wolontariuszy

Od stycznia tańsze lub bezpłatne usługi opiekuńcze dla mieszkańców Gdańska

oprac. AKwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl