Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zaspa Rozstaje. Zgłoś się i zostań radnym dzielnicy, wybory już niedługo

Zaspa Rozstaje jest jedyną, ostatnią już dzielnicą Gdańska, która jak dotąd nie ma swojej reprezentacji mieszkańców. Kandydatów do Rady Dzielnicy możemy zgłaszać tylko do 1 września! A już miesiąc później - 1 października - odbędą się wybory do Rady Dzielnicy.

Zaspa Rozstaje. Zgłoś się i zostań radnym dzielnicy, wybory już niedługo
A
A
data publikacji: 22 sierpnia 2017 r.

Zaspa Rozstaje to ostatnia gdańska dzielnica, która nie ma dotąd swoich radnych
Zaspa Rozstaje to ostatnia gdańska dzielnica, która nie ma dotąd swoich radnych
Jerzy Pinkas/gdansk.pl

Radny dzielnicy to osoba, która najlepiej zna i rozumie problemy danego miejsca, wie jak je rozwiązywać i chce pracować dla dobra swojej społeczności. Praca w radzie jest najlepszą lekcją demokracji.

Prawo mówi, że aby powstała Rada Dzielnicy wybranych musi być 15, z co najmniej 16 zgłoszonych kandydatów, ale jak dotąd zarejestrowano tylko dwóch chętnych. Trzeba się spieszyć z decyzją o kandydowaniu, bo czasu już nie ma zbyt wiele - zgłoszenia przyjmowane są w Miejskiej Komisji ds. Wyborów w Jednostkach Pomocniczych w Gdańsku tylko do 1 września.

Natomiast do 6 września należy zgłosić kandydatów na członków obwodowych komisji ds. wyborów do rad dzielnic. Powołanie komisji i podanie do publicznej informacji o zarejestrowaniu kandydatów na radnych nastąpi do 11 września.

Do 16 września zaś należy zgłosić kandydatów na mężów zaufania, a o północy 29 września definitywnie kończy się kampania wyborcza.

Głosowanie odbędzie się 1 października 2017 roku w godz. 7.00-21.00.

Więcej informacji o wyborach na Zaspie:

https://bip.gdansk.pl/wybory/Wybory-do-Rady-Dzielnicy-Zaspa-Rozstaje-w-dniu-1-pazdziernika-2017-r,a,77579

-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. AU (0)
www.gdansk.pl