PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zapraszamy na transmisję niedzielnej mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - godz. 12.00

Zapraszamy na transmisję niedzielnej mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - godz. 12.00
Mijający tydzień był kolejnym, w którym liczba zakażeń Covid-19 spadła, niestety wciąż bardzo dużo osób umiera. Tym, którzy obawiają się o własne zdrowie i unikają kontaktów oferujemy możliwość uczestnictwa we mszy św. online - najbliższa transmisja w niedzielę 9 maja o godz. 12.00.
Msza św. w kościele św. Jana w Gdańsku
Msza św. w kościele św. Jana w Gdańsku
źródło: Youtube/Duszpasterstwo Środowisk Twórczych Archidiecezji Gdańskiej


Liczba dziennych zakażeń koronawirusem w mijającym tygodniu utrzymywała się w Polsce na poziomie ok. 6 tysięcy. Wciąż wysoka jest jednak dzienna liczba zgonów, w czwartek zmarło 510 osób. Wiele obostrzeń sanitarnych zostało już złagodzonych np. najmłodsze dzieci wróciły do nauki w szkołach, otwarte zostały galerie handlowe i placówki kultury takie jak muzea i biblioteki.

Nadal obowiązują limity dotyczące liczby osób, które mogą brać udział w uroczystościach religijnych. Uzależniona jest ona od powierzchni kościoła – jedna osoba może przypadać na 15 metrów kwadratowych. Oznacza to, że np. do kościoła św. Jana w Gdańsku może wejść na mszę św. 90 osób.

Ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych Archidiecezji Gdańskiej
Ks. Krzysztof Niedałtowski, duszpasterz środowisk twórczych Archidiecezji Gdańskiej
zdj. Dominik Paszliński/gdansk.pl


Z myślą o osobach, które pozostają w domach i unikają kontaktów z obawy przed zagrożeniami oferujemy możliwość uczestnictwa w mszy św. za pośrednictwem internetu. Podobnie jak podczas ubiegłorocznego lockdownu, tak i teraz transmitujemy liturgię z kościoła św. Jana w Gdańsku. Sprawuje ją ks. Krzysztof Niedałtowski, rektor kościoła św. Jana w Gdańsku i duszpasterz środowisk twórczych Archidiecezji Gdańskiej.

Zapraszamy na na mszę św. 9 maja o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl. Będzie ona też dostępna na profilach Facebookowym i youtube'owym duszpasterstwa środowisk twórczych.

 

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl