PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zapraszamy na transmisję niedzielnej mszy św. z kościoła św. Jana – 24 stycznia godz. 12.00

Zapraszamy na transmisję niedzielnej mszy św. z kościoła św. Jana – 24 stycznia godz. 12.00
Zagrożenia związane z zakażeniem Covid-19 sprawiły, że wznowiliśmy na portalu gdansk.pl transmisje niedzielnych mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku. Apelujemy o pozostanie w domach i zachęcamy do uczestnictwa w liturgii za naszym pośrednictwem. Najbliższa transmisja 24 stycznia o godz. 12.00.
Msza św. w kościele św. Jana w Gdańsku. Nz. ks. Krzysztof Niedałtowski
Msza św. w kościele św. Jana w Gdańsku. Nz. ks. Krzysztof Niedałtowski
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Administrator archidiecezji gdańskiej bp Jacek Jezierski udzielił jesienią ubiegłego roku dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej mszy św. wszystkim wiernym archidiecezji gdańskiej oraz przebywającym na jej terenie, równocześnie zachęcając do modlitwy w domu i korzystania z transmisji Mszy św. Jednocześnie poprosił - na ile to możliwe - o materialne wsparcie parafii i dzieł Kościoła. Liczba osób, które mogą – zgodnie z decyzją rządu - brać udział w uroczystościach religijnych uzależniona jest od powierzchni kościoła. Na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 metrów kwadratowych.

W mijającym tygodniu wciąż liczba zachorowań wynosiła kilka tysięcy. Wciąż wysoka też była liczba zgonów – ok. 300 - 400 dziennie. Rząd ostrzega, że czeka nas kolejna fala zachorowań. Zamknięte pozostają szkoły – poza lekcjami dla najmłodszych klas - galerie handlowe, restauracje i hotele.

Warto więc skorzystać z naszej propozycji uczestniczenia we mszy św. za pośrednictwem internetu. Podobnie jak podczas wiosennego lockdownu, tak i teraz nadajemy liturgię z kościoła św. Jana w Gdańsku. Odprawia ją ks. Krzysztof Niedałtowski, rektor kościoła św. Jana w Gdańsku i duszpasterz środowisk twórczych Archidiecezji Gdańskiej.

Zapraszamy na transmisję 24 stycznia o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl. Będzie ona też dostępna na profilach facebookowym i youtube'owym duszpasterstwa środowisk twórczych.