PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zapraszamy na transmisja mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - niedziela godz. 12.00

Zapraszamy na transmisja mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku - niedziela godz. 12.00
Na portalu gdansk.pl już ponad rok prowadzimy regularne transmisje niedzielnych mszy św. z kościoła św. Jana w Gdańsku. W czasie pierwszego lockdownu wiosną 2020 r. pozwalało to wielu ludziom uczestniczyć w liturgii, bez narażania się na zakażenie Covid-19. Najbliższa transmisja odbędzie się w niedzielę 24 października o godz. 12.00.
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Kamienny ołtarz główny w kościele św. Jana w Gdańsku
Kamienny ołtarz główny w kościele św. Jana w Gdańsku
zdj. Grzegorz Mehring/gdansk.pl


Ostatnie dni przyniosły kolejne tragiczne statystyki dotyczące pandemii Covid-19 w naszym kraju. W mijającym tygodniu wciąż liczba nowych zakażeń rosła, a w czwartek i piątek przekroczyła pułap 5 tysięcy na dobę. Czwarta fala pandemii rozpędza się. Rząd na razie nie planuje szczególnych obostrzeń. Lekarze natomiast apelują o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa sanitarnego oraz o szczepienie się. Istnieje dla grupy wiekowej 50+ możliwość skorzystania z trzeciej, tzw. przypominającej dawki szczepionki.

Latem metropolita gdański zniósł w archidiecezji, wprowadzoną rok temu w związku z pandemią, dyspensę od udziału w niedzielnej mszy św. Wciąż jednak dużo osób obawia się o swoje zdrowie. Poza tym liczne głosy internautów wskazują, że nadawana na naszym portalu niedzielna liturgia z kościoła św. Jana zdobyła licznych zwolenników, zarówno w Gdańsku, jak i na cały świecie. Dlatego kontynuujemy transmisje.

Mszę św. sprawuje ks. Krzysztof Niedałtowski rektor kościoła św. Jana. On też wygłasza kazania. Ksiądz Krzysztof opiekuje się działającym przy kościele św. Jana duszpasterstwem środowisk twórczych archidiecezji gdańskiej.

Na najbliższą transmisję mszy św. zapraszamy w niedzielę 24 października o godz. 12.00 na portalu gdansk.pl.

 

 

oprac. MWwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl