Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zapraszamy do zgłaszania kandydatur do nagrody dla Młodych Twórców - tylko do 20. października

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przyznawana jest od 2000 roku. Do tej pory nagrody otrzymało 101 osób. Nazwiska twórców do tegorocznej edycji na specjalnym wniosku można zgłaszać tylko do 20 października.

Zapraszamy do zgłaszania kandydatur do nagrody dla Młodych Twórców - tylko do 20. października
A
A
data publikacji: 13 października 2016 r.

Nominowani do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury za 2015 rok podczas uroczystości wręczenia nagród w Klubie Żak
Nominowani do Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury za 2015 rok podczas uroczystości wręczenia nagród w Klubie Żak
Jerzy Pinkas/www.gdansk/pl

Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury, jest wyróżnieniem, które ma podkreślić działalność artystów młodego pokolenia, zarówno tych, którzy już zostali zauważeni, jak i tych, którzy tego wyróżnienia właśnie potrzebują. 

Według regulaminu młody twórca to osoba pełnoletnia, która nie ukończyła 35. roku życia. Wśród nominowanych mogą pojawić się osoby, które w ostatnich trzech latach szczególnie zapadły w pamięć, poprzez swoje projekty, realizacje, koncerty. 

Kandydatury mogą zgłaszać:

 • radni Miasta Gdańska,
 • szkoły artystyczne działające na terenie Gdańska,
 • instytucje kultury i kulturalno – oświatowe działające na terenie Gdańska,
 • stowarzyszenia i związki twórcze działające na terenie Gdańska,
 • fundacje oraz przedsiębiorstwa działające w dziedzinie kultury i sztuki,
 • Prezydent Miasta Gdańska,
 • organy administracji publicznej,
 • przedstawiciele działów kultury mediów działających na terenie Gdańska.
 • członkowie Kapituły Nagrody,
 • indywidualni twórcy,
 • Rady Osiedli i Rady Dzielnic Miasta Gdańska

Do pobrania: Wniosek o przyznanie Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 34.5 KB

Do pobrania: Regulamin przyznawania Nagrody Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury 38 KB


Wnioski o przyznanie Nagrody należy składać w Zespołach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Gdańsku lub przesłać pocztą na adres Biuro Prezydenta ds. Kultury, Urząd Miejski w Gdańsku, ul. Nowe Ogrody 8/12, 80–803 Gdańsk. Termin zgłaszania kandydatów do Nagrody upływa 20 października (decyduje data wpływu zgłoszenia do Urzędu Miejskiego w Gdańsku).


Nagroda Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury przyznawana jest od 2000 roku. W trakcie 16 edycji uhonorowano 101 artystów, wśród nich między innymi: Barbarę Piórkowską, Dorotę Nieznalską, Joannę Dudę, Wojciecha Mazolewskiego, a w zeszłym roku: Julię Kurek, Macieja Moskwę, Piotra Jędrzejczyka i Beniamina Baczewskiego. 

Zeszłoroczni laureaci, wraz z przedstawicielami Rady Miasta Gdańska, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Akademii Muzycznej w Gdańsku, Uniwersytetu Gdańskiego i mediów, zasiądą w Kapitule oceniającej wnioski do Nagrody.


SPRAWDŹ kto otrzymywał nagrodę w poprzednich edycjach


Szczegółowych informacji na temat Nagrody udziela pani Pamela Granatowski, Biuro Prezydenta ds. Kultury, Referat ds. Mecenatu Kultury, ul. Nowe Ogrody 8/12, pokój 156, tel. (58) 3236515, e-mail:pamela.granatowski@gdansk.gda.pl.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl