PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zapisy piąto- i szóstoklasistów na ekonomię

Zapisy piąto- i szóstoklasistów na ekonomię
Do Gdańska zawitał Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy. Na tej uczelni studiują uczniowie klas V i VI szkół podstawowych. Uczą się poprzez zabawę, lecz zagadnienia poruszane podczas wykładów są bardzo poważne: rola banków w gospodarce, oszczędzanie i inwestowanie, strefa euro. Zapisy chętnych na semestr zimowy trwają.

Od tego roku ekonomię mogą studiować także piąto- i szóstoklasiści z Gdańska.
Od tego roku ekonomię mogą studiować także piąto- i szóstoklasiści z Gdańska.
mat. prasowe

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy (EUD) to ogólnopolski program edukacji ekonomicznej dla uczniów klas V-VI szkół podstawowych, który prowadzony jest od 2008 roku w kilku ośrodkach akademickich w Polsce. W tym roku Wydział Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego podpisał umowę z organizatorem, którym jest Fundacja Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych w Warszawie. Dzięki temu „latająca uczelnia”, która ma już blisko 10 tys. absolwentów, rozpoczyna swoją działalność także w Gdańsku i Sopocie.

Wykłady i warsztaty w formie nauki poprzez zabawę poprowadzą nauczyciele akademiccy oraz eksperci. Na nadchodzący semestr zaplanowano sześć spotkań po dwie godziny lekcyjne.

Podczas zajęć z pewnością padną odpowiedzi na pytania: Co to jest marketing i jakie są jego strategie? Do czego potrzebni są ekonomiści? Jaka jest rola banków w gospodarce? Czy warto przystąpić do strefy euro? Na czym polega oszczędzanie i inwestowanie? W jaki sposób reklama wpływa na jej odbiorców? Podczas warsztatów najmłodsi studenci będą się wcielać w role kierowników projektów, inwestorów giełdowych czy negocjatorów.

Uczestnicy otrzymają indeksy, w których wykładowcy będą stawiać stemple potwierdzające obecność na zajęciach. Na zakończenie odbędzie się test sprawdzający. Najlepsi studenci otrzymają wartościowe nagrody.

– Znaczenie wiedzy finansowej  we współczesnym świecie rośnie, staje się podstawową kompetencją, dlatego edukacja ekonomiczna już od najmłodszych lat jest niezbędna – zachęca do studiowania dr Sabina Nowak, opiekun lokalny Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego w Gdańsku i Sopocie. – Uczestnicy zajęć będą uczyli się pracy w grupie, rozwiązując konkretne problemy.

Nabór na EUD trwa, uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne. Pierwsze spotkanie już 6 października. Formularz zapisów i harmonogram spotkań dostępne są na stronie internetowej www.uniwersytet-dzieciecy.pl

Partnerem strategicznym Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego jest Narodowy Bank Polski.


Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze
Izabela Białawww.gdansk.plizabela.biala@gdansk.pl
Izabela Biała - najnowsze