PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Przygotuj przybory do szycia i uszyj maseczkę online. W czwartek o godz. 18.00

Przygotuj przybory do szycia i uszyj maseczkę online. W czwartek o godz. 18.00
Gdańska Spółdzielnia Socjalna zaprasza do wspólnego szycia maseczek online. Pierwszy instruktaż dla internatów, w ramach akcji #ZamaskujsiezGSS, zaplanowano 14 maja o godz. 18.00. Aby wziąć w nim udział, należy ściągnąć aplikację Zoom.
Materiał i ściągnięcie aplikacji zoom  - o to musimy zadbać, by móc wziąć udział w nauce szycia on-line, które organizuje Gdańska Spółdzielnia Socjalna. Przydadzą się też: igła i nitka, zszywacz lub dla bardziej zaawansowanych - maszyna do szycia
Materiał i ściągnięcie aplikacji Zoom - o to musimy zadbać, by móc wziąć udział w nauce szycia online, które organizuje Gdańska Spółdzielnia Socjalna. Przydadzą się też: igła i nitka, zszywacz lub dla bardziej zaawansowanych - maszyna do szycia
Grzegorz Mehring/gdansk.pl

 

Jak NIE zakładać maseczki ochronnej? Zobacz instruktaż orangutanicy z gdańskiego zoo

 

Spotkania online odbywać się będą raz w tygodniu, w czwartki, o godz. 18.00. Kto chciałby dołączyć powinien ściągnąć na telefon lub komputer (ważne, by posiadać działającą kamerkę) aplikację Zoom. Około godz. 17.30 na facebook’u Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej pojawiać się będzie specjalny link. Jego kliknięcie przeniesie internautę na platformę, gdzie odbywać się będą zajęcia. 

- Pierwsze szycie online odbyło się dla grupy zamkniętej, czyli podopiecznych projektu “Potrzebni w pracy” - mówi Natalia Richter z Gdańskiej Spółdzielni Socjalnej. - Jest to projekt dla osób wykluczonych zawodowo, które chcą się aktywizować. Mamy takie możliwości, organizujemy szkolenia, warsztaty, a teraz ze względu na pandemię zorganizowaliśmy spotkanie online. Spotkanie to było organizacyjne, jesteśmy gotowi zaprosić większą grupę osób. 

 

ZOBACZ FILM - JAK USZYĆ MASKĘ Z UŻYCIEM SPINACZA

 

Osoby zainteresowane nauką szycia maseczek powinny przede wszystkim zaopatrzyć się w materiał. Jeśli mamy w domu maszynę, warto z niej skorzystać, ale nie jest ona konieczna. Jak się okazuje, by uszyć maseczkę nie potrzeba nawet igły i nitki (choć warto mieć je pod ręką), bo do wykonania tej czynności wystarczy zszywacz. 

- Na spotkaniach będziemy się dzielić różnymi pomysłami i kombinować, jak prościej lub ciekawiej zrobić maseczkę. To mają być spotkania, na których przy okazji robienia czegoś pożytecznego, będziemy się bawić i spędzać razem miło czas. 

Na czwartkowe spotkanie online należy zarezerwować sobie około 1,5 godziny. 

 

ZOBACZ FILM - JAK USZYĆ MASKĘ PRZY POMOCY TALERZA

Moda na maseczki - w grochy, kwiaty, kaszubskie wzory, artystyczne grafiki. Zobacz galerię zdjęć

Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze
Natalia Gawlikwww.gdansk.plnatalia.gawlik@gdansk.pl
Natalia Gawlik - najnowsze