Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Zakochani w Gdańsku. Wyniki walentynkowego konkursu foto!

Warunki były z grubsza dwa: zdjęcie miało być aktualne i wykonane w przestrzeni publicznej miasta Gdańska. Nadesłano kilkadziesiąt prac. Jury przyznało trzy nagrody. Zwyciężył Filip Wojciechowski, student architektury na PG.

Zakochani w Gdańsku. Wyniki walentynkowego konkursu foto!
A
A
data publikacji: 14 lutego 2016 r.

Nastrojowa scena w Parku Oruńskim. Miejsce II w konkursie Zakochani w Gdańsku.
Nastrojowa scena w Parku Oruńskim. Miejsce II w konkursie Zakochani w Gdańsku.
Izabela Truchel

Przytuleni do siebie, dziewczyna i chłopak.

Dlaczego akurat tę fotografię tryumfator wybrał do konkursu?

- Od razu wiedziałem które zdjęcie wyślę - mówi Filip Wojciechowski. - Dlatego, że przedstawia szczęśliwą i niczym nie ograniczoną miłość w najromantyczniejszym miejscu Gdańska, na ulicy Mariackiej.


Miejsce I w konkursie. - Na Mariackiej, Karol i Ania przytulili się do siebie, a ja, niewiele się namyślając, zrobiłem zdjęcie - mówi autor.

To miasto jest wspaniałe

Zwycięskie zdjęcie jest owocem spaceru czterech osób: Filipa z jego dziewczyną Agnieszką oraz jej siostry Ani, z chłopakiem, Karolem. Mieli ze sobą aparat fotograficzny Sony Alpha A6000.

- Karol i Ania przytulili się do siebie, a ja, niewiele się namyślając, zrobiłem zdjęcie - relacjonuje Filip.

Co ciekawe, nikt z całej czwórki nie pochodzi z Gdańska. Agnieszka, Ania i Filip są z Ostródy. Karol - ze Starogardu Gdańskiego.

- Jednak wszyscy czujemy się gdańszczanami - podkreśla Filip. - Gdy pomyślałem o miejscu do studiowania, żadne inne miasto nie wchodziło w grę. Gdańsk jest wspaniały.

Filip ma 25 lat, mieszka w Śródmieściu, niedaleko Wielkiego Młyna. Jest studentem Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej.

Zwycięzca konkursu otrzymuje nagrodę w postaci vouchera na kolację dla dwóch osób w Cafe Bar Mon Balzac oraz nocleg ze śniadaniem w Hotelu Mercure w Gdańsku.

- Cudowna niespodzianka! - cieszy się Filip. - Chętnie z Agnieszką skorzystamy z takiego prezentu. Już nie mogę się doczekać.


Tylko nie hipermarket!

Miejsce II w konkursie zajęła Izabela Truchel. Zdjęcie, które przysłała, wykonane zostało w Parku Oruńskim.

III lokatę przyznano Monice Figurze, za fotografię zrobioną w Jelitkowie, u ujścia Potoku Oliwskiego

Nagrody dla obu laureatek stanowią wydawnictwa albumowe wraz z  pakietem materiałów promocyjnych o Gdańsku.

Miejsce III zdobyło zdjęcie zrobione w Jelitkowie, u ujścia Potoku Oliwskiego.
Miejsce III zdobyło zdjęcie zrobione w Jelitkowie, u ujścia Potoku Oliwskiego.
Monika Figura

Była to już trzecia edycja dorocznego konkursu fotograficznego “Zakochani w Gdańsku”. Pomysłodawcami byli pracownicy gdańskiego magistratu - oni też co roku wybierają najlepsze zdjęcia. Koszty głównej nagrody pokrywa fundator - tym razem: Cafe Bar Mon Balzac oraz Hotel Mercure

- Zainteresowanie naszym konkursem co roku jest większe - mówi Maciej Kukla z Wydziału Promocji, Informcji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Gdańsku. - W tym roku nadeszło kilkadziesiąt prac. Niestety, część z nich musieliśmy odrzucić, bo nie spełniały warunków konkursowych. Podkreślę: chodzi o zdjęcia aktualne, zrobione w ostatnim czasie w przestrzeni publicznej Gdańska: na ulicach, placach, w parkach… Zdjęcie wykonane w hipermarkecie niestety nie mieści się w tych kryteriach, bo taką samą scenerię można znaleźć w wielu innych miastach.

Organizator konkursu  drogą mailową skontaktuje się z laureatami w sprawie odbioru nagród.


-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Agata Olszewska (0)
www.gdansk.pl
agata.olszewska@gdansk.pl
więcej tekstów autora