• Start
  • Wiadomości
  • Zakład Utylizacyjny w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2018”

Zakład Utylizacyjny w prestiżowym raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki 2018”

Konkursy „Rowerem do pracy”, „Sprawność Zero Waste” i platforma „Planeta odzysku” oraz dwie długoletnie praktyki Zakładu Utylizacyjnego w ogólnopolskim raporcie CSR. Forum Odpowiedzialnego Biznesu już po raz drugi doceniło wysiłki gdańskiej spółki.
03.04.2019
Więcej artykułów poświęconych Gdańskowi znajdziesz na stronie głównej gdansk.pl
Podczas Zlotu ZHP Gdańsk 2018 przygotowano ekologiczny konkurs na zaprojektowanie nowatorskiego graficznego wzoru sprawności harcerskiej „Zero Waste”
Podczas Zlotu ZHP Gdańsk 2018 przygotowano ekologiczny konkurs na zaprojektowanie nowatorskiego graficznego wzoru sprawności harcerskiej „Zero Waste”
Archiwum: Zakład Utylizacyjny

 

Organizatorzy podkreślają, że najnowszy raport zanotował aż 30-procentowy wzrost w porównaniu do zeszłego roku, zarówno pod względem liczby zgłoszonych praktyk, jak i liczby firm. Tegoroczna edycja znanego w branży raportu wydawanego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu zawiera dwie praktyki długoletnie oraz trzy nowe inicjatywy zgłoszone przez Zakład Utylizacyjny w Gdańsku.

Premiera publikacji odbyła się 28 marca br. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie. W raporcie znajdziemy przegląd aktywności 229 firm oraz artykuły eksperckie.

- Publikacja długoletnich inicjatyw w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu to dla nas ogromne wyróżnienie i potwierdzenie sensu podejmowanych przez nas działań. Utwierdza nas w przekonaniu, że wyznaczona droga dialogu ze stroną społeczną jest tą właściwą i docenianą. Jednak nie spoczywamy na laurach, rozwój firmy to także rozwój w innych obszarach społecznej odpowiedzialności biznesu. Jego przejawem są nowe, docenione przez specjalistów, praktyki: konkurs pracowniczy “Rowerem do pracy”, platforma grywalizacyjna „Planeta odzysku” oraz konkurs dla harcerzy „Sprawność Zero Waste” - mówi Michał Dzioba, prezes Zakładu Utylizacyjnego.

Gdańska spółka stworzyła platformę online „Planeta odzysku”. Tutaj poprzez naukę i zabawę gdańszczanie mogli poszerzyć wiedzę na tematy dotyczące gospodarki odpadami oraz wziąć udział w grywalizacji, a przy okazji wspomóc projekt jednej ze szkół biorących udział w akcji.

Na wsparcie zasługują także postawy pro-sportowe i pro-środowiskowe, dlatego Zakład zorganizował dla swoich pracowników konkurs „Rowerem do pracy”. Regularnie nagradzał osoby, które przyjeżdżały do pracy na rowerze i tym samym przyczyniały się do promocji zdrowego stylu życia i ochrony środowiska.

Inną grupą, z którą Spółka podjęła dialog byli harcerze. Podczas Zlotu ZHP Gdańsk 2018 przygotowano ekologiczny konkurs na zaprojektowanie nowatorskiego graficznego wzoru sprawności harcerskiej „Zero Waste”. Była to okazja do edukacji i zwrócenia uwagi na stan naszego środowiska.

 

Podsumowanie akcji Planeta Odzysku dla szkół oraz Aktywne Sąsiedztwo i wręczenie czeków dla zwycięskich szkół
Podsumowanie akcji Planeta Odzysku dla szkół oraz Aktywne Sąsiedztwo i wręczenie czeków dla zwycięskich szkół
Grzegorz Mehring / www.gdansk.pl

 

Odnotowane w Raporcie długoletnie inicjatywy Zakładu Utylizacyjnego to funkcjonujący od 2016 roku program społeczny „Aktywne Sąsiedztwo” oraz Rada Interesariuszy, powołana w 2014 r. W ramach programu ZU rok rocznie przeznacza 500 tys. zł na inicjatywy, których beneficjentami są mieszkańcy gdańskich dzielnic Ujeścisko-Łostowice i Jasień oraz graniczących z Gdańskiem miejscowości Kowale i Otomin (Gmina Kolbudy).

Elementami programu są wydarzenia plenerowe, program grantowy dla szkół czy wsparcie dla działań oddolnych. Rada Interesariuszy stanowi forum wymiany informacji oraz dialogu na temat funkcjonowania Zakładu, jego wpływu na otoczenie, a także realizowanych i planowanych inwestycji. Członkami rady są przedstawiciele mieszkańców, członkowie Rad Dzielnic, Rad Sołeckich, urzędnicy, eksperci akademiccy, władze miasta i zarząd Zakładu Utylizacyjnego.

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” wydawany jest od 2002 roku. Z najnowszą edycją można zapoznać się tutaj

 

 

TV

MEVO rozkręca wiosnę. Wsiadaj i jedź: do pracy, na uczelnię, na plażę