PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zajrzyj na stoiska jarmarkowe będą stały do 13 stycznia, do 27. finału WOŚP!

Zajrzyj na stoiska jarmarkowe będą stały do 13 stycznia, do 27. finału WOŚP!
Zniknęły już stoiska z rzemiosłem i rękodziełem, ale wciąż można zajrzeć do urokliwych drewnianych budek ustawionych na gdańskim Targu, gdzie zorganizowano w grudniu ubiegłego roku Food Court, czyli strefę gastronomiczną. Będzie ona działać jeszcze przez dziewięć dni – do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Gdańsku trwają intensywne przygotowania do tego wydarzenia!
Do 13 stycznia działa strefa gastronomiczna na Targu Węglowym
Do 13 stycznia działa strefa gastronomiczna na Targu Węglowym
Dominik Paszliński/www.gdansk.pl


W tym roku Orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka zagra dla "dzieci małych i bez focha". Pieniądze zbierane będa tym razem na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom.
W sztabie Regionalnego Centrum Wolontariatu w Gdańsku zarejestrowało się 700 wolontariuszy, którzy 13 stycznia będą kwestować na ulicach naszego miasta. W pozostałych gdańskich sztabach zarejestrowało się także kilkaset osób, dlatego, według szacunków, na terenie całego Gdańska pojawi się w sumie ponad 1000 wolontariuszy.
Na Targu Węglowym podczas koncertu "Gdańsk Dla Orkiestry" oprócz występów gwiazd polskiej sceny muzycznej nie zabraknie innych atrakcji. Jak każdego roku przeprowadzona zostanie loteria fantowa: za losy w wysokości 5, 10 i 20 zł będzie można wylosować ciekawe gadżety, zabawki, vouchery na usługi, do restauracji, muzeów itp. W WOŚP-owym sklepiku będzie można zakupić różnego rodzaju gadżety związane z WOŚP. Na Targu Węglowym stanie również samochód przekazany przez Volvo Drywa, na który będzie można naklejać serduszka WOŚP. Za każde naklejone serduszko Volvo Drywa przekaże darowiznę dla WOŚP. W trakcie Finału odbędzie się też Festiwal Foodtrucków i szkolenie z pierwszej pomocy. Będzie można także oddać krew w krwiobusie.

Więcej szczegółów podamy w przyszłym tygodniu. We wtorek, 8 stycznia, zaplanowano konferencję prasową poświęconą temu wydarzeniu.

W tym roku odbędzie się już 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
W tym roku odbędzie się już 27. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!
Grzegorz Mehring/www.gdansk.plKto planuje w najbliższych dniach spacer po Starym bądź Głównym Mieście może zajrzeć do strefy gastro, która wciąż funkcjonuje na Targu Węglowym. Można tu spróbować smakołyków z różnych stron Europy, a nawet świata, w tym: potraw kuchni hiszpańskiej (churrosy), węgierskiej (kurtosze i langosze), alzackiej (podpłomyki), chińskiej (pierogi i kurczak sushi), niemieckiej (wursty i gluhweiny w różnych smakach), greckiej (bugatsa z ciasta filo), belgijskiej (wafle i frytki), kaszubskiej i polskiej (makowce, pierniki, pierogi, paszteciki, barszcz, żurek, grzańce i nalewki). Można też napić się rozgrzewającej czekolady, grzanego piwa z miodem i imbirem, regionalnego cydru z dodatkiem rumu i aromatycznego grzańca, serwowanego w kolekcjonerskich kubkach ceramicznych bądź jednorazowych, wyprodukowanych specjalnie dla gdańskiego jarmarku.

Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze
Kamila Grzenkowskawww.gdansk.plkamila.grzenkowska@gdansk.pl
Kamila Grzenkowska - najnowsze