PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Zagłosuj na Gdańsk w plebiscycie na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce

Zagłosuj na Gdańsk w plebiscycie na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce
Trwa głosowanie w 9. edycji plebiscytu Terra Flower Power na najpiękniej ukwiecone miasto w Polsce. Wśród uczestników konkursu jest Gdańsk. Głosować na nasze miasto może każdy - wystarczy dodać polubienie w konkursowej galerii na Facebooku. Głosy przyjmowane są do poniedziałku, 17 sierpnia.
Uważasz, że Gdańsk jest najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce? Zagłosuj w plebiscycie Terra Flower Power 2020 i pomóż naszemu miastu zdobyć kolejne kwietne ozdoby
Uważasz, że Gdańsk jest najpiękniej ukwieconym miastem w Polsce? Zagłosuj w plebiscycie Terra Flower Power 2020 i pomóż naszemu miastu zdobyć kolejne kwietne ozdoby
fot. Katarzyna Szumała / GZDiZ

 

Herby Gdańska wykonane z kwiatów zdobią ulice. Jak układa się takie kompozycje?

 

O tym, że Gdańsk należy do jednego z najbardziej ukwieconych polskich miast właściwie nie trzeba przekonywać - na wielobarwne rabaty, ukwiecone place, skwery czy ogrody kieszonkowe można natknąć się właściwie na każdym kroku, wiosną i latem. Estetycznymi kompozycjami kwietnymi, również w donicach czy skrzyniach, a także w formie kwietnych napisów i herbów Gdańska, możemy cieszyć się dzięki codziennej pracy miejskich ogrodników i inspektorów.

Gdańsk śmiało staje więc w szranki z innymi miastami w Polsce w plebiscycie Terra Flower Power, którego celem jest wyróżnienie miast, które stworzyły najpiękniejsze dekoracje kwiatowe w swojej lokalnej przestrzeni. Jak można oddać głos na nasze miasto? Wystarczy zostawić „lajka” pod zdjęciem Gdańska, przedstawiającym przepiękny, barwny kwietnik z lantaną, gaurą, pelargonią i smagliczką z widokiem na Żurawia na profilu Inspirowani Naturą w konkursowej galerii na Facebooku. Autorką fotografii oraz pomysłodawczynią kompozycji rabat na Głównym Mieście jest Katarzyna Szumała z Działu Zieleni GZDiZ.

Warto oddawać głosy - miasto, które zbierze największą liczbę polubień, zostanie zwycięzcą plebiscytu i otrzyma nagrodę w postaci wieży kwiatowej lub donic. Głosowanie trwa do poniedziałku, 17 sierpnia, a zdjęcie Gdańska w konkursowej galerii dostępne jest TUTAJ.

 

received_814573832410970

 

Więcej informacji o plebiscycie można znaleźć na stronie organizatora: inspirowaninatura.pl.

 

Przymorze. Pięknieje Park Reagana: w planach plac zabaw dla dorosłych i nowe huśtawki dla dzieci

 

oprac. AOwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl