Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Żagle na maszt. Otwieramy sezon żeglarski w Gdańsku w sobotę

Targ Rybny, Długie Pobrzeże i Motława w sobotę, 6 maja, zapełnią się żeglarzami i miłośnikami żeglarstwa. Tego dnia odbędzie się doroczne Otwarcie Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku. Wśród atrakcji m.in. regaty optymistów, pokazy ratownictwa wodnego i parada jednostek pływających oraz koncerty muzyczne. Wszystko oglądać będzie można także z miejskich kamer.

Żagle na maszt. Otwieramy sezon żeglarski w Gdańsku w sobotę
A
A
data publikacji: 04 maja 2017 r.

Parada jednostek pływających w jednej z poprzednich edycji Otwarcia Sezonu Żaglowego
Parada jednostek pływających w jednej z poprzednich edycji Otwarcia Sezonu Żaglowego
fot. Mateusz Ochocki/KFP

Na Targu Rybnym będzie można odwiedzić miasteczko żeglarskie ze stoiskami tematycznymi przybliżającymi odwiedzającym m.in. zagadnienia żeglarskie, ratownicze oraz wydarzenia żeglarskie, których w Gdańsku w tym roku nie zabraknie.

Również w pobliżu Targu Rybnego warto będzie obejrzeć widowiskowe, symulowane akcje ratownictwa wodnego oraz efektowny pokaz flyboard.

Tradycyjnie, najciekawszym punktem programu imprezy będzie widowiskowa parada jednostek na Motławie, zaplanowana na godzinę 14.30. Poprowadzi ją flagowa jednostka Miasta Gdańska, STS Generał Zaruski.

Na zakończenie imprezy przewidziany jest koncert zespołów szantowych, który rozpocznie się o godzinie 16.20.


PROGRAM IMPREZY – 6 maja 2017 r.

13:00 - 14:00 Regaty optymistów

14:00 - 14:20 Pokaz ratownictwa wodnego – Kąpieliska Morskie Gdańsk

14:30 - 15:15 Parada jednostek na Motławie, recital orkiestry MOSG

15:30 - 15:45 Otwarcie oficjalne - hymn w wykonaniu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej

15:45 - 16:15 pokaz flyboard

16:20 - 17:45 koncert zespołu Spinaker oraz Rockaway

Poczęstunek dla załóg zapewnia firma SCANDINAVIA

Wydarzenia towarzyszące Otwarciu Sezonu Żeglarskiego w Gdańsku będzie można obserwować, dzięki kamerze miejskiej umieszczonej przy Motławie (UWAGA - mogą występować zakłócenia w przekazie wideo w przeglądarce Chrome). 


Wyścig o Puchar Gdańskiego Otwarcia Sezonu Żeglarskiego 2017

Gdańska Federacja Żeglarska i Jachtklub Stoczni Gdańskiej zapraszają na tradycyjny wyścig na odcinku Górki Zachodnie - Nowy Port. Jest to impreza towarzysząca Gdańskiemu Otwarciu Sezonu Żeglarskiego.

Zasady udziału załóg są proste: w sobotę, 6 maja, pomiędzy godz. 10.00 a 10.15 należy przekroczyć linię startu na Wiśle Śmiałej w okolicy przystani GOS w Górkach Zachodnich (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), a następnie tak szybko, jak to możliwe przekroczyć linię mety pomiędzy pławami N10/N12 po wschodniej stronie toru wodnego w Nowym Porcie.

Puchar jest tylko jeden i zdobędzie go załoga najszybszego jachtu na tej trasie. Puchar zostanie wręczony na pokładzie zwycięskiego jachtu przy ceremonii Otwarcia Sezonu, czyli około godziny 15.00. Odrębny wyścig wyruszy z Gdyni, z metą i dekoracją zwycięzców w tym samym miejscu.-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl
-
oprac. WG (0)
www.gdansk.pl