PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

ZACHĘCAMY Pobiegnij razem z Gdańskiem

ZACHĘCAMY Pobiegnij razem z Gdańskiem
Tylko do poniedziałku miały być przyjmowane zapisy na udział w imprezie Gdańsk Biega. Zgłosiło się 3 tys. osób. Organizatorzy doszli do wniosku, że może być jeszcze lepiej - czas na zapisy przedłużyli, do północy, w czwartek, 15 października. Na pierwszych 900 chętnych czekają profesjonalne koszulki biegowe.

W zeszłym roku uczestnikom Gdańsk Biega dopisywały dobry humor i pogoda.
W zeszłym roku uczestnikom Gdańsk Biega dopisywały dobry humor i pogoda.
Jerzy Pinkas

Gdańsk Biega to przedsięwzięcie wyjątkowe, gdyż każdy kto dobiegnie do mety jest zwycięzcą. Uczestnicy najbliższej, siódmej już edycji, staną na starcie 18 października.

- Nie obowiązuje żadna klasyfikacja, nie ma pomiaru czasu, nie ma numerów startowych - mówi Leszek Paszkowski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, który obok Miasta Gdańsk jest współorganizatorem imprezy. - To bieg, w którym liczy się sam udział w gronie przyjaciół czy rodziny, a nie miejsce i wynik na mecie.

Aby wystartować w Gdańsk Biega należy zarejestrować się na stronie http://gdanskbiega.com/rejestracja/.

W imprezie mogą uczestniczyć wszyscy, bez względu na wiek. Jednak za osoby nieletnie poświadczyć muszą dorośli: rodzice lub opiekunowie prawni.

 

Wiele nagród

Organizatorzy dla pierwszych 3900 osób przygotowali profesjonalne koszulki biegowe. Będzie je można odebrać dzień przed startem, 17 października, w kasach biletowych stadionu przy ul. Traugutta 29.

Każdy uczestnik biegu ma również szansę wygrać atrakcyjne nagrody. Aby wziąć udział w konkursie wystarczy dokończyć pytanie konkursowe, które pojawi się po rejestracji na stronie http://gdanskbiega.com/rejestracja/.

Wśród nagród są tablety firmy Samsung, bony na zakupy w sklepie Biegosfera, pakiety ufundowane przez Wirtualną Polskę, zestawy nagród ufundowane przez klub Lotos Trefl Gdańsk, vouchery na zabiegi fizjoterapeutyczne, pakiety ufundowane przez Miasto Gdańsk.

 

Trasa biegu

Trasa imprezy Gdańsk Biega, która odbędzie się już za tydzień, 18 października.
Trasa imprezy Gdańsk Biega, która odbędzie się już za tydzień, 18 października.
Archiwum

Bieg odbędzie się w niedzielę, 18 października. Początek o godz. 12:00 na plaży przy molo w Gdańsku Brzeźnie. Poprzedzi go wspólna, 15-minutowa rozgrzewka. Każdy będzie mógł wybrać odpowiedni dla siebie dystans: 3,3 lub 6 km.

Trasa biegu prowadzi najpierw plażą, a następnie alejkami Parku Nadmorskiego im. Ronalda Reagana.

- W tegorocznej edycji nie zabraknie też atrakcji dla kibiców oraz spacerowiczów. W miasteczku biegowym będzie można zmierzyć sobie ciśnienie, zbadać poziom cukru we krwi, uzyskać poradę fizjoterapeuty. Amatorzy szybkiej fotografii będą mogli wykonać sobie bezpłatne zdjęcia w fotokabinie - wylicza Grzegorz Pawelec z gdańskiego MOSiR.

W poprzednich edycjach Gdańsk Biega uczestniczyło nawet 4,5 tysiąca osób.

Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze
Waldemar Gabiswww.gdansk.plwaldemar.gabis@gdansk.pl
Waldemar Gabis - najnowsze