PORTAL MIASTA GDAŃSKA
PL | EN | DE

Żabianka – Osiedle Wejhera. W tej dzielnicy będą jeszcze szybciej biegać i skakać

Żabianka – Osiedle Wejhera. W tej dzielnicy będą jeszcze szybciej biegać i skakać
Wstęga uroczyście przecięta, występy akrobatyczne udane, teraz potrzeba jeszcze dobrej pogody. By móc na świeżym powietrzu wygodnie pobiegać i poćwiczyć. W piątkowy poranek, 22 września, oficjalnie otwarto kolejne, już 93 boisko w Gdańsku! Tym razem lekkoatletyczne.
W Gdańsku otwarto właśnie kolejne, już 93 boisko. Tym razem lekkoatletyczne
W Gdańsku otwarto właśnie kolejne, już 93 boisko. Tym razem lekkoatletyczne
Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl


Pogoda w piątek nie rozpieszczała, dlatego cała uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej. Nikomu to jednak specjalnie nie przeszkadzało, a okazji do pobiegania na zewnątrz na pewno nie zabraknie. Dotąd uczniowie Szkoły Podstawowej nr 77 przy ul. Orłowskiej 13 ćwiczyli głównie w grach zespołowych, teraz z kolei będą mogli trenować także lekkoatletykę.

W szkole uczy się obecnie 400 uczniów, ponad 80 z nich należy do uczniowskiego klubu sportowego. Do tej pory dzieci i młodzież mogły trenować m.in. siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną czy unihokej. W tym roku szkolnym uruchomiona zostanie sekcja lekkoatletyki, która będzie ćwiczyć właśnie na nowo powstałym boisku.

To boisko lekkoatletyczne, wielofunkcyjne o wymiarach 28x14m o nawierzchni poliuretanowej.

Powstała tu również bieżnia prosta o długości 74m i bieżnia okólna o długości 166 m, o nawierzchni poliuretanowej. Wybudowano także skocznię w dal oraz rzutnię kulą. W ramach prowadzonych prac teren został ogrodzony oraz oświetlony. Dodatkowo, nowy plac sportowy jest monitorowany oraz wyposażony w elementy małej architektury, chodniki oraz zieleń.

W ramach inwestycji zmodernizowano istniejący przy szkole plac zabaw - zyskał on nową nawierzchnię z trawy sztucznej oraz lepsze wyposażenie.

Prace pochłonęły około 640 tys. złotych.

To już 93 boisko, które powstało w naszym mieście od roku 2006.


Wykaz wszystkich miejskich boisk wraz z regulaminem korzystania z nich i ujednoliconym cennikiem korzystania przez osoby spoza szkoły można znaleźć tutaj.

oprac. KGwww.gdansk.plredakcja@gdansk.pl