Portal Miasta Gdańska
PL | EN | DE

Żabianka. Mała inwestycja a efekt ogromny. Jak w amerykańskich filmach

To miała być kolejna modernizacja przebieralni w gdańskiej szkole. Dyrekcja placówki postanowiła jednak skorzystać z okazji i zaproponowała, by szafki dla uczniów były... nietypowe, atrakcyjne i nowoczesne. I tak się stało. Zobaczcie, jak wyglądają.

Żabianka. Mała inwestycja a efekt ogromny. Jak w amerykańskich filmach
A
A
data publikacji: 05 marca 2017 r.

To, że szkolne szafki mogą być nietypowe, udowadnia ZKPiG nr 8 z Żabianki
To, że szkolne szafki mogą być nietypowe, udowadnia ZKPiG nr 8 z Żabianki
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Odnowioną szatnię uroczyście uruchomiono w czwartek, 2 marca. Było wielkie "wow!" i radość. Tym bardziej, że uczniowie i ich rodzice od kilku dobrych lat dopytywali o remont tego miejsca. Dotąd funkcjonowały tu zwykłe boksy z wieszakami.

W ubiegłym roku dyrekcja Zespołu Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 8 otrzymała informację o tym, że Miasto przygotowuje się do modernizacji tej placówki. 

- Wiedząc o tym, ile środków przeznaczono na prace w naszej szkole, a także potrzeby i oszacowane koszty, postanowiłam poszukać solidnej firmy, która wykona szkolne szafki z fototapetą. Uważam, że wykonali świetną pracę - przyznaje Urszula Nazarko, dyrektor ZKPiG nr 8. - To była inicjatywa naszych uczniów. Wykorzystaliśmy okazję, jaką dało nam Miasto.
 

Wzorki do wyboru, do koloru. A efekt końcowy - rewelacyjny
Wzorki do wyboru, do koloru. A efekt końcowy - rewelacyjny
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Plan modernizacji gdańskich szkół ustalany jest na początku każdego roku przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska. Najczęstsze remonty, jakie planowane są w gdańskich placówkach, dotyczą tzw. węzła żywieniowego, a więc kuchni i stołówek, rzadziej szatni.

Prace w ZKPiG, mieszczącej się przy ul. Szyprów 3, podzielono na dwa etapy.

W październiku 2016 r. wyremontowano szatnię, z której korzystają najmłodsi uczniowie, a więc z klas 1-3. Z myślą o nich wykonano tradycyjne półeczki, a także zamontowano wieszaki. W szatni położono m.in. nową posadzkę i wymalowano ściany.

W styczniu i lutym 2017 r. usunięto ścianki działowe, by stworzyć większą przestrzeń dla przebierających się, a także zamontowano nowoczesne szafki z zamkami na szyfr - większości osób kojarzące się z takimi, jakie widzieli w amerykańskich filmach.
 

Nowe szafki mają zamki na szyfr - na wzór tych znanych z amerykańskich filmów
Nowe szafki mają zamki na szyfr - na wzór tych znanych z amerykańskich filmów
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

W sumie postawiono 300 szafek, z których korzystają uczniowie klas 4-6 oraz gimnazjum.

Koszt całego remontu pochłonął około 300 tys. złotych. W jego ramach zmodernizowano także toalety i zainstalowano nowe oświetlenie.
 

Szatnia najmłodszych uczniów także  została wyremontowana. Ma jednak tradycyjny wygląd
Szatnia najmłodszych uczniów także została wyremontowana. Ma jednak tradycyjny wygląd
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska


Przeczytaj także:

Kokoszki. Niemal dwukrotnie powiększą podstawówkę przy ul. Otomińskiej

Żabianka. Jakie pomysły na dzielnicę mają mieszkańcy?-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
-
Kamila Grzenkowska (0)
www.gdansk.pl
kamila.grzenkowska@gdansk.pl
więcej tekstów autora