Za serce, wytrwałość, zaangażowanie. Wolontariusze i filantropi Fundacji Hospicyjnej nagrodzeni

Z hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza w Gdańsku związani są często wiele lat. Dzielą się swoim czasem opiekując się chorymi, pomagając osieroconym dzieciom, angażując się w akcje prowadzone przez hospicjum. Co roku od siedmiu lat gdańskie hospicjum nagradza tych najbardziej zaangażowanych przyznając im statuetki Bursztynowego Dźwigu.

Za serce, wytrwałość, zaangażowanie. Wolontariusze i filantropi Fundacji Hospicyjnej nagrodzeni
A
A
data publikacji: 24 kwietnia 2018 r.
Nagrodzeni wolontariusze i filantropi w Sali Wielkiej Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku
Nagrodzeni wolontariusze i filantropi w Sali Wielkiej Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku
Artur Łopatniuk/Fundacja Hospicyjna

- Doceniamy i nagradzamy to, że osoba czy firma jest nam wierna od wielu lat, można na nią liczyć w wielu sytuacjach - mówi Anna Laska z Fundacji Hospicyjnej w Gdańsku - Ale nie staż decyduje o wyróżnieniu. Ważne jest też zaangażowanie, wyjątkowy pomysł, nawet jednorazowy ale spektakularny udział w akcji.

Nauczycielka, księgowa, biznesmen, samorządowiec, uczniowie i inni    

W Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w Gdańsku 22 kwiernia 2018 roku po raz kolejny doceniono najaktywniejszych wolontariuszy i  darczyńców. Fundacja Hospicyjna, prowadząca działające od 35 lat Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, od lat przy okazji Pól Nadziei wręcza tytuły honorowego wolontariusza osobom i instytucjom w sposób szczególny wspierającym działalność organizacji. Wyróżnienia przyznawane są także szkołom, które przez cały rok poprzez wolontariat angażują się w wiele akcji na rzecz podopiecznych Fundacji.

- Nie ma nic piękniejszego i bardziej wartościowego niż dzielenie się swoim czasem i zaangażowaniem z innymi - mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej, który wręczał statuetki i razem z wolontariuszami kwestował na rzecz hospicjów. - Serce rośnie widząc wasze zaangażowanie i dzieloną z innymi radość oraz świadomość, że uczestniczymy w czymś niezwykle ważnym. Ogromną wdzięczność kieruję też do Zespołu Fundacji Hospicyjnej oraz wszystkich jej partnerów. Dzięki wam ostatni etap życia wielu mieszkanek i mieszkańców Gdańska i Pomorza to czas, w którym możemy jeszcze spotkać się z bliskimi w duchu pojednania, nadziei oraz powiedzieć sobie słowa, na które w nurcie życia brakło czasu lub śmiałości. Hospicjum to też Życie!

Statuetki Bursztynowego Dźwigu trafiły do rąk nagrodzonych już po raz siódmy
Statuetki Bursztynowego Dźwigu trafiły do rąk nagrodzonych już po raz siódmy
Artur Łopatniuk/ Fundacja Hospicyjna


Pomogą raz, zostają na dłużej

Przy okazji Pól Nadziei - akcji gdańskiego hospicjum, której celem jest pozyskanie pieniędzy na potrzeby hopsicjum - odbywają się także m. in. motocyklowa sztafeta i Żonkilowa Parada. W Gdańsku w akcję włączają się także m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Teatr Miniatura czy  ZOO, w których są zorganizowane kąciki zabaw dla najmłodszych.

- Cały czas staramy się pozyskiwać nowe osoby, firmy, organizacje do współpracy - dodaje Anna Laska. - Niektórzy zaczynają współpracę od małego kroku, potem angażują się w kolejne akcje coraz bardziej. Często jest tak, że kto nas pozna, zostaje na dłużej. Tak zaprocentował wolontariat  w szkołach, w tym roku w Polach Nadziei uczestniczyło 70 szkół, które na stałe współpracują z nami w ciągu całego roku.

Bursztynowy Dźwig otrzymała w tym roku Iwona Winkelmann za prowadzenie świetlicy „Przystań” dla dzieci osieroconych.

- Prowadzenie zajęć dla dzieci w świetlicy terapeutycznej to było moje marzenie - mówi Iwona Winkelmann. - Jestem nauczycielem już na emeryturze, chciałam po prostu być pomocna i okazało się, że to moja najlepsza decyzja w życiu. Do każdych zajęć w świetlicy przygotowuję się starannie, choć dzieci często modyfikują temat, pytają, proponują coś innego. Gdańskie hospicjum to wspaniałe miejsce, jest tu tyle energii, pomysłów, zaangażowani. Chyba dopiero tu w pełni poznałam znaczenie słowa pomagam.

Zobacz pełną listę nagrodzonych

 

Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora
Alicja Katarzyńska (0)
www.gdansk.pl
alicja.katarzynska@gdansk.pl
więcej tekstów autora